Тейтъм, Браун водят Селтикс пред Кавалиърс със 120-113, за да останат непобедени в Бостън
AP News | 2023-12-13 | 05:16:47

БОСТЪН (АП) — Джейсън Тейтъм има 25 точки и 10 борби, Джейлън Браун също вкара 25 и Бостън Селтикс остана непобеден у дома с Победа със 120-113 над Кливланд Кавалиърс във вторник вечер.

Кристапс Порзингис записа 21 точки и 10 борби, Дерик Уайт добави 17 точки, а Бостън държеше Кливланд без гол за период от 2 минути и 40 секунди през четвъртата четвърт, като най-накрая отстрани Кавалиърс, които играха на пътя предната вечер.

Донован Мичъл имаше 29 точки, а Дариус Гарланд вкара 26 за Кавалиърс, които не можаха да преодолеят студената част през четвъртата четвърт. Кливланд също беше преместен с 45-35 в началото на серия от два мача.

Отборите играят отново в четвъртък в Бостън.

Макс Страс добави 17 точки и девет борби за Кавс. Кливланд излизаше от загубата със 104-94 от Орландо в понеделник вечерта, когато Кавс вкараха само 15 точки в третата четвърт. Кливланд започна силно във вторник, започвайки мача с 18-4, но не можа да поддържа темпото.

Порзингис наруши равенство 106 всички, когато спечели последователни пътувания до линията по средата на четвъртата четвърт и направи и четирите наказателни хвърляния, след което Тейтъм отстъпи за тройка, която изведе Бостън със 113-106 при оставащо 4:26.

Кавс не бяха вкарвали гол, откакто 18-футов скок на Мичъл с 6:05 оставащи минути в четвъртия изравни резултата на 106. Но Кливланд не отбеляза отново до удара на Джарет Алън пауза с 3:25 до края дръпна Кливланд в рамките на 113-108.

Браун започна второто полувреме с пауза, след което удари бърза тройка, която изведе Бостън до 64-61. Три поредни тройки на Мичъл върнаха Кливланд точно напред и Кавс продължиха да водят през голяма част от третата четвърт.

Бостън се върна, когато Тейтъм вкара тройка за преднина от 86-84, а Бостън водеше с 94-92 навлизайки в четвъртата четвърт, но не успя да се отдръпне много.

Мичъл беше извика технически, след като се оплака от обаждане извън терена с 2:18 до края на втората четвърт. Наказателното хвърляне на Тейтъм изравни резултата до 57-всички, след което пас на Браун изведе Бостън до 59-57 за първото преднина на Селтикс в мача.