Тейтъм, Хаузър, Хорфорд водят, докато водещите в НБА Селтикс победиха Булс със 124-113 за 9-та поредна победа
AP News | 2024-03-24 | 04:32:33

ЧИКАГО (АП) — Джейсън Тейтъм вкара 26 точки, Сам Хаузър и Ал Хорфорд добавиха по 23, а НБА -водещият Бостън Селтикс спечели своята девета поредна победа със 124-113 над Чикаго Булс в събота вечер.

Хаузър направи седем от 21 тройки на Бостън, докато Хорфорд вкара 5 от 10 отвъд дъгата. Дерик Уайт вкара 17. Пейтън Причард добави 15 точки и осем асистенции, а Селтикс стигнаха до две победи от най-добрата си серия за сезона, въпреки че Джейлън Браун (изкълчен десен глезен) и Кристапс Порзингис (дясно сухожилие) не играха.

Бостън вкара девет поредни гола, за да се повиши с осем в началото на четвъртата четвърт и остана надолу. Това беше мач от шест точки, когато Люк Корнет вкара след включване, а Тейтъм се насочи към пауза, правейки резултата 117-107 при оставащи 3:04.

DeMar DeRozan поведе Чикаго с 26 точки. Алекс Карузо, Никола Вучевич и Айо Досунму вкараха по 14, докато Булс изпуснаха втория си пореден гол.

Дален Тери от Чикаго накара публиката да реве в края на третата четвърт с гръмотевично забиване при пропуснат скок от ДеРозън, за да даде на Булс преднина от една точка. Те водеха с 92-91 в последната минута на тримесечието, когато Причард направи хвърляне на пръсти и две наказателни удара, за да започне бърза атака от девет точки за Бостън. Хаузър го ограничи с 3 в първата минута на четвъртата, за да направи резултата 100-92.

Тейтъм вкара 19, а Сам Хаузър добави 14 точки, докато бойният Бостън грабна преднина от 66-60 на полувремето.

Селтикс направиха 13 от 27 тройки, като Хаузър отбеляза 4 от 5, а Хорфорд отбеляза три. Тейтъм погреба крачка назад и тройка, за да направи 66-55 с малко повече от оставаща минута, преди Вуцевич да хвърли кроше за Чикаго и Уайт да се свърже отвъд дъгата, за да направи играта от шест точки.

Биковете подписаха 10-дневен договор с гарда/нападателя Джавонте Грийн, връщайки го обратно за втори престой в отбора. Грийн прекара части от три сезона в Чикаго, след като беше придобит от Бостън като част от сделка за три отбора, включваща Вашингтон през март 2021 г. Той игра в 10 мача този сезон за филиала на G Лигата на Голдън Стейт.