Тейтъм и Браун помагат на Селтикс да преодолеят трипъл-дабъла на Дончич при победата със 119-110 над Мавс
AP News | 2024-01-23 | 06:02:17

ДАЛАС (AP) — Джейсън Тейтъм има 38 точки и 11 борби, Джейлън Браун вкара 35, а Бостън Селтикс победи Далас Маверикс със 119 -110 в понеделник вечерта.

Водещите в НБА Селтикс никога не са имали големи проблеми, тъй като двойката им в мача на звездите беше по-ефективна във втората вечер на двубой от дуото на Далас на Лука Дончич и Кайри Ървинг след четири дни почивка.

Тейтъм и Браун комбинираха 24 от 43 от терена, докато Дончич и Ървинг бяха 21 от 50, като Дончич не отбеляза първата си тройка до четвъртата четвърт и завършване на 2 от 8 отвъд дъгата.

Дончич направи трипъл-дабъл с 33 точки, 18 борби и 13 асистенции. Ървинг вкара 23 след неочаквано прекъсване, когато мач на Голдън Стейт беше отложен след смъртта на асистента на Уориърс Деян Милоевич от инфаркт.

Джру Холидей вкара 17 точки, докато Тейтъм и Браун имаха по две блокади, а Тейтъм добави три отнети топки, докато Селтикс завършиха 8-3 в серия от 11 мача за 18 дни. Бостън вече има два почивни дни.

Тим Хардауей-младши вкара 20 точки за Далас.

Кристапс Порзингис беше аут с възпаление на дясното коляно, вечер след като поведе Селтикс с 32 точки при победата със 116-107 срещу Хюстън. Отсъствието означава, че високият 7 фута 2 латвиец ще издържи най-малко повече от две години без да играе в Далас, след като Мавс го размениха с Вашингтон в блокбастър през 2022 г.

Грант Уилямс се изправи срещу Селтикс за за първи път от размяна извън сезона от отбора, който го избра в първия кръг през 2019 г.

Тейтъм се отнесе грубо към бившия си съотборник при сиренето през първата четвърт, когато удари опит за 3 от Уилямс в трибуните покрай страничната линия. Уилямс вкара само две точки за 18 минути.

Маверикс бяха в рамките на седем с пет оставащи минути след второто 3 на Дончич, но Браун отговори скоро след това, когато беше блъснат от Хардауей, докато той хвърляше 3. Свободното хвърляне поведе Бостън със 109-98.

Холидей, Браун и други се редуваха да държат тялото на Дончич по цялата половина на корта, принуждавайки четирикратния участник в Мача на звездите да работи за по-голямата част от това, което имаше нарушение. Умората си пролича с два пропуснати наказателни удара, когато Мавс загубиха с 11 три минути преди края.

Селтикс: В Маями в четвъртък.

Маверикс: Финикс у дома в сряда.