Тейтъм вкара 26 точки, Селтикс смути Хийт във финалния реванш на Изток, 143-110
AP News | 2024-01-26 | 05:08:19

МАЯМИ (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 26 точки, Кристапс Порзингис имаше 19, преди да изкълчи левия си глезен, а Бостън Селтикс направи 22 3- насоки по пътя към преодоляването на разклащащия се Маями Хийт със 143-110 в четвъртък вечерта.

Джейлън Браун отбеляза 18 точки, Джру Холидей имаше 17, а Дерик Уайт 15 за водещите в НБА Селтикс. Те се подобриха до 35-10 и имат 2-0 този сезон срещу отбора, който ги победи във финалите на Източната конференция през миналия сезон.

143-те точки бяха най-многото, което Бостън бе отбелязвал някога срещу Маями, а маржът от 33 точки представляваше най-неравностойната победа на Бостън над Маями в 172 срещи между франчайзите, включително плейофите.

Предишният най-добър резултат на Селтикс срещу Хийт беше победа със 139-118 на 12 април 1990 г. Бостън отбеляза 64% удар в четвъртък и надви Маями с 47-31.

Бам Адебайо и Тайлър Херо вкараха по 19 точки за Маями, които получиха 17 от Джими Бътлър. Хийт загубиха пет поредни загуби, което е най-дългият им спад от шест поредни загуби през март 2021 г.

Хийт бяха аутсайдери с 8 1/2 точки по време на мача според FanDuel Sportsbook. Те не са били чак толкова аутсайдер в собствената си сграда от 27 февруари 2019 г., когато Голдън Стейт беше предпочитан с 9 1/2 точки в това, което стана победа за Маями със 126-125.

Това нямаше такъв край за Маями. Дори и близо.

Бостън губи малко време, за да покаже защо създателите на шансове направиха това, което направиха. Серия от 18-7 в продължение на три минути от началната четвърт даде преднина на Селтикс от 40-25 и Бостън започна да работи. Беше 77-64 Бостън на полувремето, Селтикс имаше пълен контрол.

И това само се влоши за Маями.

Хийт дойде през нощта, като загуби средно 110,5 точки този сезон; Бостън имаше 111 с минута преди края на третата четвърт и влезе в четвъртата водеща позиция със 113-90. Дори като се включат плейофите, това беше едва четвъртият път в историята на Heat, когато отбор на Маями допусна толкова точки през първите 36 минути на мач.

Маями изоставаше с поне 24 точки в три от последните си пет мачове — 37 в Торонто на 17 януари, след това 24 в Орландо в неделя и най-голямата преднина в четвъртък за Бостън беше 34. И тези три мача се оказаха трите най-неравностойни загуби през този сезон на горещите.

Селтикс: Домакин на Лос Анджелис Клипърс в събота вечер.

Жега: В Ню Йорк в събота.