Тейтъм вкарва 23, докато Селтикс се възстановява след поредни загуби с победа със 104-92 над Пеликанс
AP News | 2024-03-30 | 01:40:49

НЮ ОРЛИАНС (АП) — Джейсън Тейтъм вкара 23 точки и Бостън Селтикс се възстановява от поредните загуби до Атланта, отстъпвайки в третата четвърт за победа със 104-92 над Ню Орлиънс Пеликанс в събота.

Кристапс Порзингис добави 19 точки и 10 борби, а Джейлън Браун вкара 17 като Селтикс, които на 58- 16 имат най-добрия рекорд в НБА, избегнали това, което би било първото им поднасяне от три мача за годината.

Дерик Уайт имаше 15 точки, а Джру Холидей имаше 13 точки, седем асистенции и осем борби.

Зайън Уилямсън отбеляза 25 за Ню Орлиънс, а Си Джей Макколъм добави 24.

p>Напред с 59-57 на полувремето, Бостън пое контрола през третата четвърт, ограничавайки Ню Орлиънс до 11 точки. Селтикс излязоха напред със 79-68 при тройка на Тейтъм при 4:12 до края на четвъртината и водеха с двуцифрено число през останалата част от пътя, като се повишиха с 22 през четвъртата четвърт.

Пеликанс стреляха 4 от 23 в третата четвърт и Уилямсън пропусна и петте си опита. Ню Орлиънс не отбеляза гол след тройка на Трей Мърфи при 4:37 оставащи моменти, достигайки 0 от 6 с три проиграни топки.

Уилямсън и Хърб Джоунс имаха по 14 точки през първото полувреме, когато Ню Орлиънс водеше с 11 точки след кражба и забивка на Уилямсън предизвикаха серия от 9-0.

Поддържането на McCollum при шофиране направи резултат 34-23 в края на първата четвърт, но Бостън се откъсна през втората четвърт, изравнявайки го на 44 след указанието на Уайт за пропуска на Браун.

Уайт даде на Селтикс първата им преднина, когато той удари дълбоко 3 след изтичане на времето през първото полувреме.

Брандън Инграм пропусна петия си пореден мач за Пеликанс заради натъртване на кост в лявото коляно. Ню Орлиънс се опитваше да надхвърли 18 мача над .500 за първи път, откакто беше 49-31 на 12 април 2009 г.

Селтикс: Посетете Шарлът в понеделник вечерта, за да завършете замах от шест мача.

Пеликанс: домакин на Финикс в понеделник вечерта в четвъртата от шест поредни срещи у дома.