Тейтъм вкарва 24, за да изведе Селтикс пред Уембаняма, Спърс 117-98
AP News | 2024-01-18 | 05:09:48

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 24 точки, а Джейлън Браун се завърна след отсъствие от един мач, за да вкара 21 в сряда вечер и да изведе Бостън до Победа със 117-98 над Сан Антонио в първия мач на феномена от Спърс Виктор Уембаняма на известния паркет на Селтикс.

Високият 7 фута и 3 френски новобранец, избран номер 1 в драфта, вкара 10 точки през първата четвърт, когато Сан Антонио го запази близо. Той завърши с 27 точки и пет борби за 27 минути, докато Спърс (7-33), които имат най-лошия рекорд в Западната конференция, загубиха третия си пореден мач.

Джру Холидей вкара 22 точки, а Люк Корнет съвпадна с рекорда си за сезона с девет борби за Селтикс, спечели третия си пореден мач и подобри резултата си до 20-0 у дома, като подобри рекорда си във франчайза.

Уембаняма им помогна да се задържат близо през първата четвърт, докато Спърс изоставаха само с три точки в последната минута. Сан Антонио губеше само с 32-29 в началото на втората, преди Селтикс да вкара осем поредни точки и 18 от следващите 22 точки.

Нова серия от 8-0 в края на полувремето направи Бостън 70-45 на почивката. Селтикс спечелиха по-ранната среща този сезон с 33 в навечерието на Нова година.

Браун се завърна, след като изчака победата на Бостън със 105-96 над Раптърс в понеделник със свръхразтегнато дясно коляно. Селтикс бяха без Кристапс Порзингис (възпаление на дясното коляно) и Дерик Уайт (изкълчване на левия глезен).

Спърс: Посетете Шарлот в петък вечер.

Селтикс: домакин на Денвър в петък вечер.