Тейтъм води в ралито на 4-то място, Селтикс се сблъскаха у дома с 2 мача със 118-112 победа над Пеликанс
AP News | 2024-01-30 | 05:16:19

БОСТЪН (AP) — Джейсън Тейтъм вкара 12 от своите 26 точки в четвъртата четвърт и Бостън Селтикс надминаха Ню Орлиънс Пеликанс 118-112 в понеделник вечер.

Победата скъса двукратно пропускане у дома за Бостън, който започна сезона с 20-0 в TD Garden.

Джейлън Браун добави 22 точки и 11 борби. Джру Холидей отбеляза 20 точки, а Дерик Уайт завърши със 17.

Пеликанс водеха със 17 през първото полувреме, но бяха победени с 68-52 през последните две четвърти, за да пропуснат третия си пореден мач.

Брандън Инграм поведе Ню Орлиънс с 28 точки, седем борби и шест асистенции. Зион Уилямсън завърши с 26 точки.

Пеликанс надиграха Селтикс с 58-44 в боя, но направиха шест от 12-те си загуби през четвъртата четвърт.

Във втория му мач, откакто седеше с натъртена кост в левия си крак, вкарването на Уилямсън и способността му да пробие вътрешната защита на Бостън помогна на Ню Орлиънс да остане напред през по-голямата част от нощта.

Селтикс стегнаха нещата в защита през четвъртата четвърт, превръщайки последователните спирания в плаващ скок и тройка от Уайт, за да увенчаят серия от 13-3, която изравни мача на 94 само с над шест минути игра.

Две смени на преднината по-късно, още 3 от Уайт поставиха Бостън напред с 99-98. Това беше последвано от кражба на Тейтъм, която той отбеляза със забивка с две ръце.

Наказателно хвърляне на Тейтъм и полагане на Уайт доведоха до 104-99.

Бостън стигна до 109-103, когато Тейтъм направи нова кражба. Той бутна топката нагоре по пода, намери поле и се плъзна за ново забиване с оставащо 1:42.

Бавният старт обрече Бостън по време на загубата му с 19 точки от Клипърс в събота. Селтикс отново излязоха мудни срещу Пеликанс, като бързо изоставаха с 14 в първата четвърт.

Ню Орлиънс увеличи преднината си до 17 във втората, преди късен удар на Бостън да я намали до 60-50 на полувремето .

Селтикс се нуждаеха от по-малко от три минути от третата четвърт, за да намалят изоставането до две. Уилямсън отговори, като вкара следващите девет точки на Пеликанс през следващите две и повече минути, за да помогне на Ню Орлиънс да задържи преднината.

Бостън се покачи отново със серия 9-2, ограничена от 26-футов удар на Сам Хаузър до даде първата преднина на Селтикс от началото на първата четвърт.

Но Пеликанс се успокоиха и взеха предимство с 87-81 в последния период.

Пеликанс: В Хюстън Рокетс в сряда.

Селтикс: домакин на Индиана Пейсърс във вторник.