Thunder спечели първо място в плейофите от 2020 г., победи Knicks със скок на Gilgeous-Alexander
AP News | 2024-04-01 | 04:16:19

НЮ ЙОРК (AP) — Shai Gilgeous-Alexander направи зелена светлина от ъгъла 2,6 секунди преди края, изпращайки Oklahoma City Thunder в плейофите за първи път от 2020 г. с победа със 113-112 над Ню Йорк Никс в неделя вечер.

Джош Гиди имаше 16 точки, 13 борби и 12 асистенции за Оклахома Сити, която се върна еднолично във владение на първото място в Западната конференция при 52-22 с втората си поредна победа.

Това беше третият трипъл-дабъл в кариерата на Гиди – всичките срещу Никс. Той вкара 12 точки в четвъртата четвърт, когато Тъндър победиха Никс с 38-27.

Джейлън Уилямс поведе всички реализатори с 33 точки, а Гилджъс-Александър завърши с 19.

Джейлън Брънсън вкара 30 точки, но пропусна потенциалния печеливш скок в друга тежка загуба за Никс, които загубиха след продължение в петък в Сан Антонио. Дюс Макбрайд добави 19, а Донте Ди Винченцо отбеляза 15.

Докато Никс изоставаха със 111-110 18 секунди преди края, Брънсън реализира полагане, за да даде преднина на Никс. След таймаут, Gilgeous-Alexander събори обратен скок от средна дистанция над McBride, преди Brunson да пропусне 16-футер при зумера.

Айзая Хартенщайн имаше 17 точки и 12 борби за Никс, като същевременно добави 13 точки и 15 борби.

Изоставайки с 50-46, Ню Йорк започна третата четвърт със серия 14-5. Брънсън вкара осем точки в спурта, а Макбрайд и Ди Винченцо направиха по 3.

Ню Йорк увеличи преднината си до 75-65 след 3 на DiVincenzo с 5:24 оставащи до края на четвъртината. Пауза на Макбрайд с 2:54 до края завърши хубава последователност от подавания, за да увеличи предимството до 12.

Като цяло Ню Йорк надигра Оклахома Сити с 39-25 в периода, за да поведе с 85-75.

p>

Тъндър отговори с бърз удар от 15-5 в първите 2:41 на четвъртата четвърт, за да изравни мача на общо 90. Пробегът беше увенчан с плавно движение на Giddey.

Отборите си размениха кошове до края на мача. Брънсън изравни 104 с 3, но 3 на Уилямс позволи на Тъндър да си върне лидерството.

Гилджъс-Александър се завърна в състава, след като изпадна в предишните два мача на Оклахома Сити с контузия на левия квадрицепс. Ню Йорк остана без Джулиус Рандъл (изкълчено дясно рамо), О. Г. Ануноби (лечение на травма на десния лакът) и Мичъл Робинсън (изкълчен ляв глезен).