Tigers изригват срещу Pirates все по-близо до Беднар за победа с 5-3
AP News | 2024-04-09 | 21:17:18

ПИТСБЪРГ (AP) — Gio Urshela, Kerry Carpenter и Jake Rogers изпълниха RBI сингъл в деветия ининг, докато Detroit Tigers надделяха над Pittsburgh Pirates 5- 3 във вторник.

Детройт спечели едва за втори път в шест мача, като се доближи до Пайретс Дейвид Беднар (1-1), който провали третата си възможност за спасяване от четири опита.

Питсбърг поведе с 3-1, отивайки на деветата позиция, преди Тигрите да се отърват от Беднар, двукратен участник в Мача на звездите.

Беднар изведе Грийн, водещ в ининг, след което удари Спенсър Торкелсън. Уршела се отличи и двамата състезатели вкараха, когато своенравният удар на Майкъл А. Тейлър от центъра към третата база прескочи мрежата близо до Питсбърг. Карпентър и Роджърс ги последваха с бързи попадения, за да дадат на Детройт част от краткия сет от две игри между лигите.

Уршела и Мат Вирлинг имаха по две попадения за Детройт. Шелби Милър (3-0) отбеляза нулев осми, а Джейсън Фоли направи деветия за третото си спасяване.

Едуард Оливарес домакинства два пъти за Пиратите. Ke’Bryan Hayes имаше две попадения и се включи в надпреварата за Питсбърг.

Оливарес, придобит от Канзас Сити през декември, взе първия удар на Кейси Майз от втория и го прати на трибуната в лявото поле, за да изравни мача. Вторият му самостоятелен удар, водещ от шестия срещу Тайлър Холтън, се приземи почти на същото място, за да даде на аутфилдера третата игра с много домакини в неговата петгодишна кариера в голямата лига.

Перес използва страхотна двойна игра, извършена от гмуркащия се Хейс, за да се измъкне от неравен първи ининг и да се успокои. 33-годишният левичар, подписал едногодишен договор за $8 милиона през януари, оттегли 22 от последните си 25 биячи. Перес удари седем, без да играе.

Мизе допусна два ръна и пет попадения за пет ининга. Детройт играеше звездна защита зад него на моменти, включително скок в стената на лявата полева игра от Грийн в края на петия, който ограби Хейс от допълнителни бази и попречи на Пиратите да добавят застрахователен удар.

Питсбърг все пак го получи един ининг по-късно, когато Оливарес отведе Холтън дълбоко. Това обаче не беше достатъчно за Пиратите (9-3) да съвпадат с най-добрия си старт от 12 мача от 1992 г. насам.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Пирати: C Yasmani Grandal (вляво) плантарен фасциит на стъпалото) скоро ще започне програма за базово бягане. Grandal успя да се бори с прилепи срещу симулатор на накланяне. ... C Джейсън Делей (коляно) остава изключен от всички бейзболни дейности. ... 2B Ji-Hwan Bae (ляво бедро) премести рехабилитационния си център в Triple-A Indianapolis.

Tigers: Отсъстват в сряда, преди да започнат домакинство от осем мача в четвъртък, когато Минесота идва в града за сет от четири игри. Тарик Скубал (1-0, 2.92 ERA) получава топката в първия мач за Детройт.

Пиратите: Започнете пътуване от седем мача в четвъртък във Филаделфия, когато новобранецът Джаред Джоунс (1-1, 3.86) направи своето трети старт във Висшата лига.