Тимбъруулвс побеждават Сънс със 120-95 в мач 1 зад 33 точки от Антъни Едуардс
AP News | 2024-04-20 | 00:48:19

МИНЕАПОЛИС (AP) — Антъни Едуардс вкара 18 от своите 33 точки в третата четвърт и има девет борби, за да изведе Минесота Тимбъруулвс в задаваща тон победа със 120-95 над Финикс Сънс, за да започне първия кръг на плейофите в събота.

Карл-Антъни Таунс добави 19 точки, Никейл Александър-Уокър вкара 18 точки при стрелба 7-за-12, а Руди Гобер заключи линията с 14 точки, 16 борби и постоянна защита с променящи се удари, за да поведе вълците до първата си домакинска победа в мач 1 в плейофите от 20 години.

Кевин Дюрант вкара 31 точки при стрелба от 11 за 17, за да поведе Слънцата, чиито недостатъци в дълбочина и размер бяха използвани. Девин Букър имаше 18 точки при стрелба 5-за-16, а Брадли Бийл добави 15 точки, но Слънцата бяха изпреварени с 52-28 и надиграни с 52-34 в боя от Уулвс.

Мач 2 е в хода Минеаполис във вторник преди най-добрата от седемте серии да се премести във Финикс за мач 3.

Едуардс поведе серия от 19-4, за да затвори третата четвърт, като протегна широко ръце, за да се свърже с публиката след няколко от най-големите си удари в този участък. Той гледаше и лаеше Дюрант, който можеше само да се ухили на бравадата на 22-годишния играч.

Оставайки 3:37 минути, Едуардс сложи край на това представяне, като открадна топката от Дюрант — след като Гобер я пусна — и завърши с удар от другата страна.

Ентусиазмът му беше заразен през целия следобед. След като получи третия си фаул в края на втората четвърт, Едуардс въртеше кърпа на пейката в знак на почит към усилието да поведе с двуцифрен резултат за първи път в мача.

Дюрант, 14-кратният играч на звездите с два шампионски пръстена, който пристигна в пустинята преди малко повече от година в първия ход в основната промяна на списъка, беше в отлична плейофна форма. Независимо дали става въпрос за изчезване, обрат или спот-ъп, Вълците и тяхната най-добра защита в НБА нямаха отговор, когато Дюрант с 6 фута и 10 се изкачи във въздуха с плавния си скок.

Но Букър, водещият на голямата тройка с Дюрант и Бийл, който е единственият останал играч от отбора през 2021 г., който достигна финалите на НБА, нямаше нищо общо. Той не можеше да накара layups да падне, да не говорим за скокове. Грейсън Алън, водещият стрелец по 3 точки в лигата, пропусна и трите си удара и имаше само четири точки.

Вълците имаха разпродавания за всеки домакински мач този сезон за първи път, откакто се преместиха в Target Center преди 34 години. Техните фенове – толкова нетърпеливи за следсезонна серия, колкото всеки в американския професионален спорт – донесоха енергия на ниво финали в първия кръг, от която Вълците не са избягали от единственото си напредване преди 20 години, тълпа, включваща бивш (Ейдриън Питърсън) и настоящ (Джъстин Джеферсън) Звезди на Викингс.

Играчите с големи пари дадоха на Вълците това, от което се нуждаеха, но едно от предимствата им в тази серия трябва да е резервна скамейка, която го подкрепи с преимущество в резултата от 41-18 в резервите на Слънцата.

Александър-Уокър беше в разгара на вълната на втората четвърт, подчертано от неговото пресичане на бездомно подаване на Алън в лентата, за да даде ключ за бърз пробив близо до последната минута на полувремето. Александър-Уокър удари ъглова тройка точно преди сирената за третата четвърт за преднина от 20 точки.

Резервът на Уулвс Кайл Андерсън получи хип-пойнт през втората четвърт и не се върна.

Минесота отбеляза 20 за 22 от линията на наказателното хвърляне. Таунс беше 8 за 8, а Гобер отбеляза 6 за 7.