Тимбъруулвс водят с 2-0 на Сънс зад 25 точки и ас в защита от Джейдън Макданиелс
AP News | 2024-04-24 | 04:32:19

МИНЕАПОЛИС (AP) — Джейдън Макданиелс отбеляза 25 точки за най-добър в кариерата си в плейофите и оглави още едно задушаващо защитно представяне на Минесота Тимбъруулвс при победа със 105-93 над Финикс Сънс, за да поведат с 2-0 в серията от първия кръг във вторник вечерта.

Майк Конли и Руди Гобер добавиха по 18 точки, за да помогнат на Тимбъруулвс да компенсират задушаването на Антъни Едуардс от Слънцата, които държаха Мача на звездите до 15 точки, след като му позволиха 33 в първия мач. Едуардс направи 3 за 12 от пода.

Отборите се отправят към Финикс за мач 3 в петък вечер. Минесота е водила с 2-0 в серия само веднъж в историята на франчайза, срещу Денвър в първия кръг през 2004 г. по пътя към победа в серия с 4-1.

Девин Букър вкара 20 точки, Кевин Дюрант добави 18, а шестият играч Ерик Гордън имаше 15 за Слънцата, които отново не успяха да задействат високооктановото си нападение. Голямата тройка Букър, Дюрант и Брадли Бийл комбинираха 18 за 45, като Макданиелс водеше списъка с причините за спада.

След като натрупаха преднина от осем точки през втората четвърт и взеха предимство от 51-50 на полувремето, Слънцата се изтощиха, докато Карл-Антъни Таунс (12 точки) се раздвижи след ранни проблеми с фаула.

Финикс загуби титулярния гард Грейсън Алън заради тежко изкълчване на глезена през третата четвърт, по време на която Уулвс използваха серия от 12-0, за да създадат малко място за глътка въздух. Едуардс потопи 22 фута на Дюрант по време на този скок, за да направи резултата 70-63, а инерцията – и шумът от тълпата – се пренесоха в четвъртата четвърт.

Конли намери Гобер с отскачащ пас от пик-ен-рола за лесен удар и преднина от 84-76, която Вълците по-късно увеличиха до 19 точки, преди 17-годишният ветеран пойнтгард да забие ъглова тройка, която електрифицирали арената. „Вълците в 4!“ скандиране се появи в последните минути.

Вълците използваха защитата си от блокиране, за да задушат две трети от голямата тройка на Финикс и голяма доза Едуардс в атаката, за да осигурят победа с 25 точки в мач 1 на Събота.

Треньорът на Слънцата Франк Фогел каза, че 22-годишната изгряваща звезда трябва да вижда пет тела всеки път, когато притежава топката, и Слънцата никога не се поколебаха да изпратят множество защитници, нахлули в неговото пространство.

Timberwolves имаха проблеми да ги накарат да платят, като вкараха 9 за 32 от 3 точки. Производството на пейката, което им помогна да доминират в началото, намаля. Освиркванията бяха по-стегнати този път, което доведе до скъпа първа четвърт за Таунс с три фаула, която го извади до полувремето.

Но Макданиелс, Гобер и всеки друг мъдро атакуваха коша с изоставяне, гарантирайки, че Вълците биха могли да използват предимството си в размера вътре.

Те също издържаха изпита си за зрялост. Букър блъсна предмишниците си в Макданиелс след заблуден лакът, предизвиквайки Макданиелс в необмислено блъскане, което му навлече технически фал. Но пламенният 23-годишен играч се възстанови добре след това.

Юсуф Нуркич (10 точки, 14 борби) помогна да се отхвърлят част от защитата на Гобер, печелеща награди и променяща удара. След като Timberwolves поставиха рекорд за плейофите на франчайз с разлика от плюс 24 за отскок, Suns имаха предимство от 41-39.