Timberwolves изпреварват Cavaliers със 104-91 зад 21 точки на Conley и 18 на любимеца на феновете Reid
AP News | 2024-03-23 | 04:40:33

МИНЕАПОЛИС (AP) — Майк Conley вкара 21 точки, а Naz Reid добави 18 точки в своята вечер за раздаване на плажни кърпи, извеждайки Minnesota Timberwolves зад класацията Кливланд Кавалиърс 104-91 в петък.

Антъни Едуардс имаше 16 точки и 13 борби, Руди Гобер хвана 15 борби, а Джейдън Макданиелс добави 15 точки, три откраднати топки и две блокади за Тимбъруулвс (48-22), които вкараха 52% от 3 точки диапазон (14 за 27) и запази темпото с първото място Оклахома Сити (49-20) в надпреварата за плейофите на Западната конференция, след като Тъндър спечели в Торонто.

Минесота е трети, един мач зад Денвър (49-21).

Дариъс Гарланд поведе Кавалиърс с 19 точки, Карис ЛеВърт добави 16, а Джарет Алън направи своя 35-и дабъл-дабъл за сезона с 15 точки и 13 борби, но удареният Кливланд загуби за пети път през седем мача.

Кавс играха без Мача на звездите Донован Мичъл за трети пореден мач заради счупен нос.

Рийд излезе от протокола за сътресение, след като пропусна последния мач и се премести в стартовия състав с незабавен успех. Гобер също се завърна, след като контузия в реброто го извади от игра в предишните три мача.

Рийд се разгорещи в идеалния момент, тъй като тълпата често вдигаше сините кърпи надолу по участъка в негова чест. Той откри четвъртата четвърт с тройка и няколко минути по-късно завърши бърз пробив със свирепо забивка за аванс от 84-70 в мача.

2:26 до края, Рийд изцеди ъглова тройка за преднина от 12 точки преди таймаут на Кавс. Гобер го потупа по раменете на път към пейката, докато публиката скандира „Наз Рейд!“ отново и отново.

Ролевите играчи свършиха по-голямата част от мръсната и бляскава работа за Вълците тази вечер, играейки отново без Мача на звездите Карл-Антъни Таунс, докато той седеше на пейката с широк усмивка и обърната назад бейзболна шапка в осмото си поредно отсъствие, възстановявайки се от скъсан менискус на лявото коляно.

Вълците направиха шоу с стрелба за 3 точки през първото полувреме в чест на отсъстващия си ас, като постигнаха седем от първите си 11 опита с четири изравняващи в кариерата си Джордан Маклафлин.

The Wolves Кавс се върнаха в предни позиции с поредица от 18-5 за преднина от три точки на паузата след 10 точки във втория период чрез прецизно заместване на Сам Мерил.

Кавс (43-27) спечелиха 17 аут от 18 по време на една отсечка по-рано тази зима и остават на трето място в Източната конференция, два мача зад Милуоки за поставения номер 2 и един мач пред четвъртия Орландо. Те победиха Уулвс в продължения преди две седмици без Мичъл зад рекордните в кариерата си 33 точки и 18 борби от Алън, но контузиите може да ги настигнат малко. Титулярите Евън Мобли (изкълчен глезен, девет мача) и Макс Страс (разтегнати коляно, 10 мача) също бяха извън игра.

Кавалиърс: Посетете Маями в неделя вечер.

Timberwolves: домакин на Голдън Стейт в неделя вечер.