Timberwolves изскочиха до аванс от 30 точки пред Blazers и завършиха с победа 128-91
AP News | 2024-02-16 | 07:41:50

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Антъни Едуардс имаше 34 точки, а Minnesota Timberwolves натрупаха преднина от 30 точки след най-неравностойното първо тримесечие в НБА този сезон, което донесе шеста поредна загуба на Портланд Трейл Блейзърс с поражение със 128-91 в четвъртък вечер.

Карл-Антъни Таунс добави 23 точки за водещия в Западната конференция Тимбъруулвс , който водеше с 44-14 след една четвърт в четвъртата си поредна победа.

Джерами Грант имаше 20 точки за Трейл Блейзърс, които намалиха разликата до едноцифрено число през третата четвърт. Но Timberwolves увеличиха преднината до 112-81 в средата на последния период на джъмпера на Монте Морис.

Отборите се срещнаха и във вторник вечерта, като Минесота отстъпи в четвъртата четвърт за победа със 121-109.

Треньорът на Блейзърс Чонси Билъпс върна гарда новобранец Скуут Хендерсън обратно в титулярния състав заради скорошната му игра извън пейката. 19-годишният Хендерсън, избран номер 3 в миналогодишната група на НБА, завърши с 15 точки.

„Той е толкова зрял за възрастта си и ми позволява да го тренирам здраво. Тренирам го усилено и съм честен с него през цялото време. Харесва ми да бъда такъв: най-добрите треньори, за които съм играл, са честни с мен“, каза Билъпс. „Той е много податлив на тренировки и съм доволен от развитието му, той играе наистина добре.“

Мачът приключи пътуването от пет мача за Timberwolves, които се насочват към паузата на All-Star. Следващата седмица Минесота започва домакинство от седем мача.

„Чувстваме се, че сме били на път много, наистина е така“, каза треньорът на Тимбъруулвс Крис Финч. „Но когато играеш защита и си отдаден на защитата и момчетата обичат да играят всяка вечер, да си на път не е плашещо нещо.“

Въпреки умората на пътя, Timberwolves бяха доминиращи през първата четвърт. Едуардс отбеляза 13 точки в периода, който завърши с втората най-голяма разлика в точките в която и да е четвърт в историята на отбора.

Портланд затвори малко изоставането през втората четвърт и влезе в полувремето, изоставайки с 66-51.

Поставянето на Тумани Камара през третата четвърт допълнително намали преднината на Минесота, издърпвайки Блейзъри в рамките на 73-63. Грант добави чифт наказателни удари, за да намали изоставането до 10.

Но Тимбъруулвс отговориха с 14-4, за да потушат ралито. Едуардс отбеляза 15 точки в четвъртината. Това беше неговият 21-ви мач този сезон с 30 или повече точки.

Timberwolves: Домакин на Milwaukee Bucks на 23 февруари.

Trail Blazers: Посетете Denver Nuggets на 23 февруари.