Типет изравнява в 3-ти период, когато Флайърс победи Блус с 4-2 за 4-та поредна победа
AP News | 2024-01-16 | 06:08:19

ST. ЛУИС (АП) — Оуен Типет вкара гол за тайбрека 5:33 минути преди края, изпращайки Филаделфия Флайърс до победа с 4-2 над Сейнт Луис Блус в понеделник вечерта.

Набиращите сила Флайърс спечелиха своя четвърти направо и помитаха пътуването си от три мача през Минесота, Уинипег и Сейнт Луис. Филаделфия спечели общо пет от шест победи.

Типет получи шайбата след обръщане в центъра на леда, разцепи защитата на Сейнт Луис и използва бърз ход бекхенд-форхенд, за да вкара 16-ия си гол за сезона на своя 10-ти удар към вратата в мача.

Joel Farabee добави празна мрежа с оставащи 53 секунди.

Скот Лаутън и Райън Полинг също отбелязаха за Флайърс. Картър Харт направи 28 спасявания, за да се подобри до 6-2-3 в последните си 11 старта.

Оскар Сундквист и Брандън Саад отбелязаха за сините, които завършиха домакинството 1-2-1. Джоел Хофер направи 38 спасявания.

След нулева първа част, Лаутън победи Хофер в 1:03 на втората, за да прекъсне суша от 10 голове. Обръщане в зоната на сините създаде странен удар и ударът на Гарнет Хатауей се премести от подложката на Хофер право към стика на Лаутън за широко отворен рикошет. в 18:19ч. Брайдън Шен, който играе в своята игра 900 в кариерата, използва плъзгане с пръсти, за да се отърве от бърза китка, която създаде възможност за ребаунд за Сундквист.

Poehling показа впечатляваща координация око-ръка, за да си върне преднината за Флайърс. Ударът на Егор Замула се отби от подложката на Хофер във въздуха и Пьохлинг го отби от Джордан Киру и в мрежата, за да даде преднина на Филаделфия с 2-1 само 6,2 секунди преди края на втория.

Саад извади късмет собствен отскок, за да изравни на 1:18 на третия. Пьолинг беше изгубил стика и центриращият пас на Шен удари стика, като по същество направи шайбата за Саад.

Флайърс: Домакин на Далас в четвъртък вечер.

Блус: Играйте във Вашингтон в четвъртък вечер.