Тийнейджърът на Манчестър Юнайтед Коби Майноо отбелязва късен гол, за да постигне победата с 4-3 над Уулвс
AP News | 2024-02-02 | 02:11:04

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — В деня на крайния трансфер Манчестър Юнайтед разчиташе на някои местни таланти за драматична победа.

Коби Майноо, 18-годишен полузащитник, вкара в седмата минута на добавеното време, за да подпечата победата на Юнайтед с 4-3 над Уулвърхемптън в четвъртък в Молиню.

„Това е мечта вярно. Това е трудно място за идване. Трябваше да вземем победата. Все още не съм слязъл от него. Все още имам чувството, че мечтая да бъда честен“, каза Майну. „Да започна да играя във Висшата лига за клуба ми от детството беше невероятно. Сега става въпрос за опит да спечелите повече игри.“

Как мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг се нуждаеше от момента на вдъхновение на Майноо, след като отборът му водеше с 2-0 и след това с 3-1, преди Педро Нето от Уулвс да изравни мача в 95-ата.

Mainoo е роден в Стокпорт и се е издигнал през академията на Юнайтед, преди да пробие в първия отбор.

„Той е голям талант“, каза капитанът на Юнайтед Бруно Фернандес. „Виждал съм го да играе за юноши до 18 години и казах преди няколко години името на Коби, без да знам дали ще дойде и ще играе за първия отбор.“

Маркъс Рашфорд беше уволнил Юнайтед в поведе след пет минути с крив удар извън наказателното поле.

Това беше перфектният отговор от нападателя, след като според съобщенията е посетил нощно заведение в Белфаст миналата седмица и по-късно е съобщил, че е болен.

Тен Хаг стартира Рашфорд и изглежда получи реакция с добре изпълнения си удар.

Размус Хойлунд удвои преднината на гостите в 22-ата, като реализира центриране на Люк Шоу на близката греда.

>

Вълците се върнаха в мача чрез дузпа на Пабло Сарабия в 71-ата, но Скот Мактоминай възстанови преднината на Юнайтед от два гола с глава само две минути след като влезе като резерва.

Макс Килман даде Вълците се надяват с гол в 85-ата и Нето изравни, когато влезе и стреля ниско в ъгъла, за да остави вратаря Андре Онана изправен.

Ten Hag удържа главата си, след като видя как отборът му издуха предимството, но той поведе празненствата отстрани, когато Майноо отбеляза първия си гол във Висшата лига.

„Начинът, по който допуснахме голове, не трябва да се случва, но тогава показахме устойчивост. Особено Kobbie Mainoo. Това беше страхотен гол“, каза той.

ОБЛЕКЧЕНИЕ НА ФИЛИПС

Калвин Филипс претърпя кошмарно начало на своя наем в Уест Хям, като даде на Борнемут преднина при равенство 1-1.

Влизайки в мача с 14 гола през този сезон, Доминик Соланке почти не се нуждаеше от помощ, за да запази цифрите си, но обратното подаване на Филипс в рамките на три минути на Лондонския стадион позволи на нападателя на Борнемут да открие резултата и да отбележи неговият 15-ти за кампанията.

Филипс — под наем от Манчестър Сити — може би беше играчът с най-голямо облекчение на терена тогава, когато Уест Хям получи дузпа през второто полувреме за нарушение срещу Мохамед Кудус .

Джеймс Уорд-Проус се засили и преобразува от място.