Tkachuk отбелязва хеттрик, за да помогне на Panthers да победят Blues с 5-1 за 8-ма поредна победа
AP News | 2024-01-10 | 05:56:19

ST. ЛУИС (АП) — Матю Ткачук отбеляза петия си хеттрик в кариерата, за да помогне на Флорида Пантърс да победят Сейнт Луис Блус с 5-1 във вторник вечерта за осмата си поредна победа.

Сам Райнхарт и Кевин Стенлунд също отбелязаха за Пантерите, които имат 36 гола по време на победната си серия. Антъни Столарц направи 29 спасявания.

Брейдън Шен отбеляза, а Джоел Хофер направи 26 спасявания за Сейнт Луис, който спечели две поредни победи.

Ткачук вкара на празна врата за 11-ия си гол за сезона 57 секунди преди края, за да завърши своя хеттрик.

Ткачук вкара на едно коляно, за да даде преднина на Флорида с 3-1 2:18 в третия период и отбеляза втория си гол в мача 3:39 по-късно, за да направи 4-1. Той има шест гола в последните четири мача на Пантерите, след като вкара само пет в първите 36 мача от сезона.

Райнхарт вкара водещия си отбор 29-и в пауърплей 1:11 във втория период, за да даде предимство на Флорида с 2-1.

Стенлунд изравни 1-всичко, когато вкара осмия си гол на подаване от Джона Гаджович при оставащи 4:04 минути през първия период.

Шен отбеляза деветия си гол, когато вдигна рикошета на Джейк Нейдърс над Столарц 3:24 в първия. Шен не бе отбелязвал в 16 мача, откакто вкара два гола срещу Бъфало на 30 ноември.

Пантери: Приемете Лос Анджелис Кингс в четвъртък вечер, за да отворите домакинство от пет мача.

Блус: Приемете Ню Йорк Рейнджърс в четвъртък вечер.