Точковата форма на Хойлунд кара Ман Юнайтед да се стреми към топ 4 място. Брайтън обикаля в Шефилд Юнайтед
AP News | 2024-02-18 | 21:48:26

ЛУТЪН, Англия (AP) — Головете внезапно се леят свободно и лесно за нападателя на Манчестър Юнайтед Расмус Хойлунд.

Това беше единственото нещо, което дойде лесно за Юнайтед при победата с 2-1 срещу Лутън в неделя, но формата на датчанина за отбелязване на точки може да бъде достатъчна, за да подхрани късния тласък за място в челната четворка на Ерик екипът на десет Хаг.

Хойлунд вкара два пъти в първите седем минути на Kenilworth Road, за да стане най-младият играч, отбелязвал гол в шест поредни мача от Висшата лига – след като остана без гол в първите си 14.

Юнайтед прекараха голяма част от мача след това, но успяха да видят четвърта поредна победа в лигата, която ги поставя само на три точки зад петия Тотнъм.

„Днес си го направихме трудно“, каза Хойлунд. „Много пъти потривах ръце, защото бях доста нервен. Все пак съм благодарен за победата, но имам малко късмет.“

Въпреки че това беше разочароващ сезон за отбора на Тен Хаг, класирането в челната четворка внезапно изглежда като реалистична перспектива с Астън Вила с пет точки преднина на финалното място в Шампионската лига.

„Мисля, че се завръщаме в надпреварата и набираме инерция“, каза Ten Hag. „Трябва да изградим натиск. Всеки мач е финал, за да се доближиш до тях.“

И головете на Хойлунд са основната причина за оптимизма в Юнайтед, който изведнъж изглежда има нападател, на когото може да се разчита да намира мрежата по-често от не.

„Той може да се представи под стрес“, каза Тен Хаг за Хойлунд. „И когато нещата вървят срещу него, както през първия полусезон, той има способности да бъде силен характер и е решен да вкарва голове. И това е, което видяхме. ... Виждате, че той е боец. Той продължава. И има страхотни способности пред вратата.“

Лутън помогна доста на Хойлунд при откриването, което дойде само след 37 секунди за най-бързия гол на Юнайтед като гост във Висшата лига.

Хойлунд засече лош пас на защитника Амари Бел, за да пробие чист през вратата и да заобиколи вратаря Томас Камински, преди да вкара топката в празната врата.

Вторият удар дойде с част от късмета, когато ударът на Алехандро Гарначо след корнер удари Хойлунд в гърдите и се отби в мрежата.

Юнайтед изглеждаше насочен към лесна победа в този момент, но се оказа, че се нуждаеше от всичко това възглавница с два гола, за да отблъсне удара на Лутън.

Домакините доминираха през останалата част от първото полувреме и върнаха един удар чрез капитана Карлтън Морис в 14-ия, но пропуснаха няколко шанса да отбележат изравнителен гол, въпреки че бяха подкрепяни от шумна публика на най-малкия стадион във Висшата лига – който побира само малко над 11 000 фенове.

Юнайтед също имаше редица възможности да довършат мача при контраатаки през второто полувреме, докато Рос Баркли от Лутън имаше последния шанс за изравняване, когато ударът му с глава в добавеното време срещна гредата.

„Имахме няколко наистина големи положения (през второто полувреме) и трябваше да отбележим“, каза Тен Хаг. „Как започнахме играта беше точно както искахме да я направим. Единственото нещо, което не направихме толкова добре, беше да бъдем клинични и да вкараме повече голове.“

УЖАСНАТА СБОРКА НА ХОЛГЕЙТ

Мейсън Холгейт направи трудната битка на Шефилд Юнайтед срещу изпадането още по-трудна с безразсъдно предизвикателство за червен картон срещу Брайтън.

Холгейт беше изгонен само след 13 минути за битка срещу Каору Митома, а гостите се възползваха напълно, като стигнаха до победа с 5-0, която остави Шефилд в дъното на таблицата.

Само една точка би била достатъчна, за да издигне отбора на Крис Уайлдър над Бърнли на 19-то място и да натрупа известна инерция след победата в Лутън миналия уикенд.

Но Шефийлд бързо изчезна след изгонването на Холгейт, тъй като Факундо Буонаноте и Дани Уелбек след това отбелязаха в рамките на четири минути, за да изведат гостите с 2-0 до 24-ата, преди три късни гола през второто полувреме – включително две от неотдавнашния носител на Купата на африканските нации Саймън Адингра — допълниха резултата.

„Мейсън трябва да поеме отговорността, че решението му ни е наранило и планът за игра изчезва след това“, каза Уайлдър. „Трудно е, когато такива неща – които, разбира се, са причинени от теб самия – вървят срещу теб.“

Шефилд вече е допуснал 65 гола в 25 мача от Висшата лига, най-много досега на този етап от кампанията .