Том Изо, Мичиган Стейт печели още една победа в първия кръг в March Madness, надминавайки Мисисипи Стейт
AP News | 2024-03-21 | 20:40:34

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Тайсън Уокър вкара 19 точки, а треньорът на Мичиган Стейт Том Изо спечели своята 20-та победа в първи кръг на турнира NCAA, когато неговият девети поставен Спартанс победи осмия поставен Мисисипи Стейт с 69-51 в четвъртък.

Мичиган Стейт се подобри до 20-6 в първите мачове на Madness през март под ръководството на Иззо, който прави своя 26-ти директно участие в турнира на NCAA — рекорд на NCAA дивизия I за треньор в едно училище.

Джейдън Акинс добави 15 точки и седем борби, а Мейлк Хол вкара 10 точки за Спартанс (20-14), които ще ще се изправят или срещу топ поставения Северна Каролина, или срещу поставения под номер 16 Вагнер в събота.

Първокурсникът Джош Хъбард вкара 15 точки за Булдогс (21-14), които не са печелили мач от NCAA турнир от 2021 г. Хъбард имаше само две точки през второто полувреме.

И двата отбора се включиха в турнира, след като загубиха пет от седем мача.

Спартанците, които водеха тел за тел, увеличиха темпото рано и поведе с 20-8, след като отбеляза 4 от 7 удара отвъд дъгата, включително два от Уокър.

Булдогите намалиха разликата до седем на полувремето зад Хъбард, който имаше 13 точки през първото полувреме. Но спартанците започнаха да се отдръпват в началото на второто полувреме, увеличавайки преднината до 14 зад Уокър, който завърши 7 от 12 от полето.

Намаляване с двуцифрено число в средата на второто полувреме, Булдогите стигнаха до капан на половината корт и постигнаха известен успех в началото, като предадоха Спартанс два пъти. Но щатът Мичиган се установява. Ксавие Букър и Тре Холоман вкараха 3 секунди, преди Уокър да се свърже с още 3 от дясното крило, за да увеличи преднината до 17 по-малко от пет минути преди края.

Докато Спартанс събаряха удари, Булдогс се бореха да реализират потенциално лесни кошове в прехода.

Дори когато Булдогс се опитваха да направят късно завръщане, Спартанс съчетаха два офанзивни борба, за да запазят притежанията жив и гори време извън часовника.

Щат Мичиган: Защитата на периметъра на Спартанс беше заподозряна, че влиза в играта, но те задържаха Булдогите да стрелят 6-от-27 отвъд дъгата.

Щат Мисисипи: Булдогс искаха да играят с по-бавно темпо, но бяха принудени да ускорят, след като изостанаха рано. Лошата стрелба навреди, но също и липсата на отскок. Те бяха победени с 35-29 на чашата.

Ако Tar Heels преминат към втория кръг, те ще имат значително предимство на домашния корт пред Мичиган Стейт. Домашната арена на UNC е на по-малко от два часа път с кола.