Томас вкарва 21, Синсинати разстройва номер 19 TCU 81-77 в OT
AP News | 2024-01-17 | 05:16:34

СИНСИНАТИ (AP) — Дан Скилингс-младши, който продължава с 22 секунди до края на продълженията, издигна Синсинати до победа с 81-77 над № 19 TCU във вторник вечерта.

Дей Дей Томас вкара 21 точки, а Джон Нюман III имаше 20, за да поведе Bearcats.

Тревиан Тенисън вкара 17, а Емануел Милър имаше 15 за TCU (13-4, 2-2 Big 12), които току-що бяха влезли в класацията тази седмица след победи над Оклахома и Хюстън.

Синсинати (13-4, 2-2) се изправи срещу своя четвърти пореден противник за първи път от сезон 1993-94, като спечели със 71-60 на номер 12 BYU и загуби от номер 12 Тексас и номер 14 Бейлър с комбинирани четири точки.

След като Скилингс Джуниър изведе Bearcats напред със 79-77, Томас подпечата победата с чифт наказателни удари.

Рогатите жаби започнаха мача, като направиха четири от пет опита за 3 точки. Тройката на Милър ги изведе напред с 23-13.

TCU водеше с 11 точки през първото полувреме, но Bearcats намали изоставането до 33-32 на полувремето.

Синсинати грабна първата си преднина със 17:05, оставайки при пауза от Нюман III.

Bearcats изкараха повече от три минути без гол от игра и TCU отговори с 12-2 серия.

Тенисън направи два последователни опита за 3 точки, за да даде преднина на TCU с 50-43.

Но всеки път, когато изглеждаше, че TCU ще се оттегли, Bearcats отвръщаха.

Скокът на Виктор Лахин намали преднината на Horned Frogs до 64-62 с две оставащи минути, за да постави див финал на регулацията.

Поставянето на Томас изравни резултата 67-67 13 секунди преди края.

Всеки отбор имаше шанс да поведе на линията за наказателни удари в последните секунди. Но Skillings Jr. пропусна два опита за Cincinnati, а Ernest Udeh Jr. пропусна един за TCU, изпращайки мача в продължения.

Синсинати води в серията за всички времена с 6-0. Това беше първата среща от 2005 г., когато двете училища бяха членове на Conference USA.

ГОЛЯМА КАРТИНКА:

TCU: Рогатите жаби победиха последователни класирани противници за първи път в историята на програмата с победи над номер 15 Оклахома и номер 5 Хюстън миналата седмица. Тези победи дойдоха след загуба с 83-81 при номер 3 Канзас.

Синсинати: Офанзивен отскок е запазена марка на отборите на Bearcats от времето, когато Боб Хъгинс беше треньор, и това продължава и при Уес Милър. Bearcats се нареждат на 10-то национално място и на второ място в Големите 12 по отскок в атака.

TCU: Домакин е Щат Айова в събота.

Синсинати: Домакин е Оклахома номер 15 в събота.