Томас вкарва в 3-ти период, за да донесе на Сините победа с 2-1 над Кенъкс
AP News | 2024-01-05 | 05:48:19

ST. ЛУИС (АП) — Робърт Томас отбеляза гол и асистенция, за да поведе Сейнт Луис Блус над Ванкувър Кенъкс с 2-1 в четвъртък вечер.

Томас, избран за първия си Мач на звездите по-рано през през деня, прекъсна равенство 1-all в 8:03 на третия период, избирайки горния ляв ъгъл на мрежата от високия прорез за своя водещ 16-и гол за отбора за сезона.

Колтън Парайко също вкара за "сините", които се захванаха за два мача. Джордан Бинингтън направи 25 спасявания, за да се подобри до 12-11-1.

Конър Гарланд отбеляза за Кенъкс, които спечелиха осем от 11. Тачър Демко направи 30 спасявания, но падна до 18-8-1.

Сините спечелиха точки в шест поредни домакински мача срещу Ванкувър, отбелязвайки 4-0-2 през този период.

Еднократно попадение на Гарланд от високо място от подаването на Теди Блугер даде ранна преднина на Кенъкс в 1:57 на първия период.

Демко удържа поста си, за да осуети удара на Джейк Нейбърс в края на първи и спря всичките 11 удара на сините в началния период.

Парайко изравни в 4:22 на втория, като стреля с китка от гредата и в мрежата за седмия си гол за сезона. Парайко изигра 614-ия си мач в кариерата, за да изравни Баркли Плегер на четвъртото място сред защитниците в историята на сините.

Бинингтън запази равенство със страхотно спасяване в края на втория, след като Гарланд се озова сам на мрежата поради обрат на сините.

Защитителят на Кенъкс Куин Хюз прекъсна своята серия от пет точки, но беше избран за Мача на звездите за четвърти път в шестгодишната си кариера.

Канукс: Играйте в Ню Джърси в събота вечер.

Блус: Играйте в Каролина в събота вечер.