Томи Де Вито е аут като стартов куотърбек на Джайънтс; Тайрод Тейлър ще се изправи срещу Рамс
AP News | 2023-12-27 | 20:00:23

ИЗТОЧЕН РЪДЪРФОРД, Ню Джърси (AP) — Томи Де Вито е аут като титулярен защитник на Ню Йорк Джайънтс и е заменен от ветерана Тайрод Тейлър.

Треньорът Брайън Дабол обяви промяната в сряда, като каза, че Тейлър даде искра на Коледа при загуба във Филаделфия. 34-годишният играч ще стартира за четвърти път за сезона в неделя срещу Лос Анджелис Рамс (8-7) на MetLife Stadium.

Недрафтиран новобранец, свободен агент, който е израснал в Ню Джърси, Де Вито имаше започна последните шест мача за Джайънтс (5-10) и ги поведе в серия от три победи, която ги доведе на поразително разстояние от място в плейофите по-рано този месец.

Въпреки това, Джайънтс бяха победени от Сейнтс в Ню Орлиънс на 17 декември и след това надеждите им за плейофи бяха угасени в понеделник при загуба с 33-25 от Ийгълс.

Тейлър, който беше титуляр в три мача, след като Даниел Джоунс беше извън терените поради контузия във врата през октомври, замени Де Вито през второто полувреме срещу Филаделфия с загуба на Ню Йорк с 20-3. Той предизвика атаката и вкара Джайънтс в рамките на 30-25 с тъчдаун пас от 69 ярда към Дариус Слейтън през четвъртата четвърт.

Тейлър, който беше заменен от Де Вито, след като счупи четири ребра срещу Джетс в края на октомври, също вкара Ню Йорк в територията на Филаделфия в последната минута, преди да бъде пресечен в крайната зона на финалната игра.

Де Вито, който получи прякора „Томи Котлети“, защото обича сандвичи с пилешки парцали, завърши 112 от 176 за 1087, осем тъчдауна и три прихващания в осем игри, включително шест старта. Той беше уволнен 36 пъти.

Де Вито, който премина през тренировъчен лагер, започна сезона в тренировъчния отбор, беше преместен в активния състав и започна да играе, след като Джоунс скъса своя ACL срещу Рейдърс на 5 ноември при завръщането си от нараняване на врата.

Тейлър е направил 66 от 107 подавания за 725 ярда, три тъчдауна и едно прихващане.