Томи Де Вито остана на пейката на полувремето на загубата на Джайънтс от Ийгълс
AP News | 2023-12-26 | 03:48:33

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Томи Де Вито, чието издигане от недрафтиран новобранец до титулярен куотърбек за Ню Йорк Джайънтс очарова НФЛ при издигането му до моментална знаменитост — подпомогнат от неговия любов към пилешките котлети на майка си — беше оставен на резервната скамейка през второто полувреме на друга загуба в мрачен сезон.

Той беше заменен от Тайрод Тейлър.

Тейлър се свърза с Дариус Слейтън за 69 резултат в ярда в края на четвъртата, което го направи 30-25. Де Вито можеше да гледа само отстрани, преди дългото пътуване до вкъщи - обратно в къщата на родителите си, където 25-годишният QB все още живее.

Това беше историята за местното момче, което прави добро, което направи DeVito любимец на феновете.

Де Вито, роден в Ню Джърси, беше съкратен в края на тренировъчния лагер и подписа с тренировъчния отбор. Той просто трябваше да бъде друга ръка зад номер 1 QB Даниел Джоунс и неговия дубльор, Тейлър. Но когато Джоунс и Тейлър се контузиха, Де Вито беше неочакваният титуляр.

Той се чувстваше като у дома си. Де Вито беше играл на стадион MetLife в гимназията, извеждайки близкия Don Bosco Prep до щатска титла.

Кедър Гроув, Ню Джърси, корените на Де Вито, италианското му наследство и договор за одобрение с компания за доматен сос, която той каза съчетано идеално с любимото му ястие, пилешките котлети на майка му.

Местните деликатеси изпратиха на DeVito сандвичи с пилешко пържене – нарязани на тънки филийки и пържени хрупкави, разбира се – и дори играчът на Ню Йорк Янкис Арън Джъдж прие сметката, когато двамата вечеряха в един и същи ресторант по-рано този месец.

Агентът на Де Вито, Шон Стелато, дори имаше вирусен момент, когато беше уловен по телефона на страничната линия, облечен в костюм на черно и сребристо райе и черна федора.

Играта на Де Вито със сигурност помогна на славата му, също. Де Вито хвърли два тъчдауна при пълна загуба срещу Далас и последва следващия мач с 246 ярда пасове и три TD при победа срещу Вашингтон. Той не беше хвърлял прихващане в четири поредни мача, но беше уволнен седем пъти при загуба от Ню Орлиънс миналата седмица.

Срещу Ийгълс Де Вито беше 9 от 16 за 55 ярда през първото полувреме и гигантите изоставаха с 20-3.

Това беше достатъчно за треньора Браян Дабол да направи смяната. Daboll се нуждаеше от искра, за да се опита да раздвижи атаката на Giants. Тейлър превърна удара на полувремето в мач с един резултат срещу един от най-добрите отбори в NFL.

Тейлър беше 7 за 16 за 133 ярда и хвърли прихващане на Kelee Ringo в крайната зона на финалната игра, като Giants се опитваха да изравнят играта.