Томпсън вкарва 30, издигайки Уориърс до победа със 140-131 над Булс
AP News | 2024-01-13 | 05:56:49

ЧИКАГО (AP) — Клей Томпсън вкара 30 точки, а Стивън Къри вкара 15 от своите 27 точки в четвъртата четвърт, докато Голдън Стейт Уориърс използваха голям обрат във второто полувреме, за да победят Чикаго Булс със 140-131 в петък вечер.

Томпсън и Къри започнаха бавно, като пропуснаха общо 10 от първите си 11 удара от полето. Но приливът се обърна на полувремето, като Томпсън отбеляза пет тройки и вкара 17, докато Уориърс извади преднина от 16 точки, влизайки на четвърто място.

Къри завърши 8 от 24 от игра, но имаше девет асистенции, тъй като Уориърс се нуждаеха от малко повече от пет минути през третата четвърт, за да заличат пасив от 13 точки на полувремето. Андрю Уигинс завърши със 17 точки и осем асистенции за Голдън Стейт, който загуби последните си два мача у дома. Джонатан Куминга вкара 24 точки от пейката.

DeMar DeRozan отбеляза 39 точки, за да поведе Булс, които загубиха, докато стреляха с 58,1% от игра. Само един отбор дава топката по-рядко от Bulls средно, но Warriors спечелиха битката за обрат с 12-3. Зак ЛаВайн вкара 25 точки с осем борби и седем асистенции в първия мач, който Булс загуби, след като той се завърна след контузия.

Коби Уайт вкара 21 от своите 25 точки през първото полувреме, включително 29-футов скок с 1,1 секунди до края, за да изпрати Булс на полувремето напред със 75-62, най-резултатният им полувреме за сезона.

Биковете на Уайт при каране с 2:57 до края на играта привлече Булс в рамките на четири, но те не се доближиха.

Биковете признаха 13 светила на франчайза, както и шампионския отбор от 1995-96 г. Церемония на почетния пръстен на полувремето. Но аферата беше опорочена от феновете на Юнайтед Сентър, които освиркваха бившия генерален мениджър Джери Краузе, оставяйки вдовицата му Телма видимо разстроена.

Уориърс играха без четирима редовни играчи, като гардът Моузес Мууди се очакваше да пропусне всичките четири- гостуване в мача с разтежение на левия прасец, Крис Пол аут с фрактура на лявата ръка, Гари Пейтън II се възстановява от разтежение на лявото подколенно сухожилие и Дреймънд Грийн, който пропуска 15-ия си пореден мач, докато засилва подготовката си след отстраняването си.

Warriors: Продължете пътуването с четири мача в Милуоки в събота вечер.

Bulls: Изправяне срещу Спърс в Сан Антонио в събота вечер.