Топ играчи в Калифорния и Дубай. Шампионите на LPGA и PGA Tour откриват своите сезони
AP News | 2024-01-16 | 17:08:21

PGA TOUR

THE AMERICAN EXPRESS

Сайт: La Quinta, Калифорния.

Игрища: PGA West (стадион). Дължина: 7 187. Пар: 72; PGA West (Никлаус). Ярд 7159. Пар: 72; La Quinta CC. Дължина: 7 160. Пар: 72.

Награден фонд: $8,4 милиона. Дял на победителя: $1,512 милиона.

Телевизия: четвъртък-неделя, 16-19 ч. (Golf Channel).

Предишен победител: Джон Рам.

Лидер на FedEx Cup: Крис Кърк.

Миналата седмица: Грейсън Мъри спечели Sony Open.

Бележки: Това е вторият от трите турнира, които решават кои петима играчи, които се представят най-добре в този участък, ще участват в следващото знаково събитие в Pebble Beach. ... Полето е най-тежко със световния номер 1 Скоти Шефлър, Патрик Кантлей и Ксандер Шауфеле. ... Това е вторият път тази година събитие на PGA Tour без защитаващ шампиона. Джон Рам, сега с LIV Golf, спечели миналата година. Той спечели и в Капалуа. ... Ник Тейлър, Адам Хадуин, Камило Вилегас и Крис Кърк са сред 16 играчи, които играят трета поредна седмица в PGA Tour. ... Ротацията с три курса означава, че прекъсването ще бъде направено след 54 дупки. ... За разлика от миналата седмица на Sony Open, всички 30 играчи, които спечелиха карти от Korn Ferry Tour, са на полето. ... Клубният професионалист Майкъл Блок играе като професионалист в местната PGA секция. ... Даниел Бергер играе за първи път от Откритото първенство на САЩ през 2022 г. Той е излязъл с контузия на гърба. ... Шампионът на САЩ за аматьори Ник Дънлап играе за втори път в PGA Tour. Той пропусна срязването на Бермудите миналата година.

Следващата седмица: Farmers Insurance Open.

___

LPGA TOUR

HILTON GRAND VACATIONS TOURNAMENT OF CHAMPIONS

Място: Орландо, Флорида.

Игрище: Lake Nona Голф & CC. Дължина: 6 617. Пар: 72.

Награден фонд: $1,5 милиона. Дял на победителя: $225 000.

Телевизия: четвъртък-петък, 13-16 ч. (Голф канал); Събота, 14-15 ч. (Канал за голф), 3-5 ч. (NBC); Неделя, 14-17 ч. (NBC).

Защитаващ шампиона: Брук Хендерсън.

Състезание за шампион на CME Globe: Ейми Янг.

Бележки: LPGA започва новия си сезон с Поле от 36 играчи с победители от предишните два сезона, включително двойната голяма победителка Лилия Ву. ... Полето включва 50 спортисти и артисти, които се състезават в модифициран формат Stableford за отделна чанта от $500 000. ... Сред отговарящите на условията играчи, които избраха да не играят, са Jin Young Ko, Minjee Lee, Celine Boutier и Atthaya Thitikul. ... Vu излиза от сезон, в който тя спечели четири пъти и беше обявена за LPGA играч на годината. ... Брук Хендерсън спечели откриването на сезона миналата година в Лейк Нона и не спечели отново през останалата част от годината. ... Лекси Томпсън не отговаря на условията, тъй като не е печелила в LPGA Tour от 2019 г. ... Турнирът на шампионите има най-малката чанта в графика на LPGA от 1,5 милиона долара. ... LPGA започва своя сезон с последователни турнири във Флорида. ... Това е шестата година на турнира на шампионите.

Следващата седмица: LPGA Drive On Championship.

___

ЕВРОПЕЙСКА ОБИКОЛКА

HERO DUBAI DESERT CLASSIC

Място: Дубай, Обединени арабски емирства.

Курс: Emirates GC. Дължина: 7 428. Пар: 72.

Наградни фондове: $9 милиона. Дял на победителя: $1,5 милиона.

Телевизия: четвъртък-петък, 2:30-8:30 сутринта (Golf Channel); Събота-неделя, 2-8 сутринта (Golf Channel).

Защитаващ шампиона: Рори Макилрой.

Лидер в състезанието до Дубай: Мин У Лий.

Последен седмица: Tommy Fleetwood спечели Dubai Invitational.

Бележки: Dubai Desert Classic е най-старият турнир в Близкия изток, датиращ от 1989 г. Позицията му в графика е подобрена тази година с преместването на Абу Даби в Ноември седмица преди финала на сезона. ... Рори Макилрой и Томи Флийтууд са сред участниците в първите два турнира в Дубай. ... Макилрой е трикратен победител в Dubai Desert Classic, побеждавайки Патрик Рийд миналата година. ... Хоакин Ниман от Чили е на полето. Той се присъедини към LIV Golf през 2022 г., но победата му на Откритото първенство на Австралия миналата година беше турнир, одобрен от европейското турне. ... Шампионът на British Open Brian Harman и Tyrrell Hatton са на терена, след като прекараха последните две седмици в Хавай за началото на сезона на PGA Tour. ... Майкъл Торбьорнсен, старши в Станфорд, играе като аматьор. ... Полето включва капитана на Ryder Cup Люк Доналд и трикратния голям шампион Падрейг Харингтън.

Следващата седмица: Шампионат на Ras Al Khaimah.

___

PGA TOUR CHAMPIONS

MITSUBISHI ELECTRIC CHAMPIONSHIP В ХУАЛАЛАЙ

Сайт: Ka'upulehu -Кона, Хавай.

Курс: Hualalai GC. Дължина: 7,107. Пар: 72.

Наградни фондове: $2 милиона. Дял на победителя: $340 000.

Телевизия: четвъртък-събота, 7-22 ч. (Golf Channel).

Защитаващ шампиона: Стив Стрикър.

Шампион на Купата на Чарлз Шваб: Стив Стрикър.

Бележки: Поле от 42 играчи започва PGA Tour Champions програма. Той е за победители от последните два сезона, старши големи шампиони през последните пет години и няколко изключения от спонсори, като Джей Хаас, Джъстин Леонард и Кори Павин. ... Стив Стрикър, шампионът на Купата на Шваб, който спечели шест пъти миналата година, играе за първи път в Шампионската верига от близо три месеца. Той не игра следсезонно събитие, защото баща му беше хоспитализиран. ... Фред Купълс и Ърни Елс са на полето. ... Майк Уиър получи изключение. Той е капитан на Presidents Cup за международния отбор и тренира миналата седмица на Sony Open. ... Stewart Cink беше единственият шампион на PGA Tour, който игра миналата седмица на PGA Tour. Той получи освобождаване от спонсорство. ... Полето включва Бернхард Лангер, който миналата година счупи рекорда за победи в кариерата на Хейл Ъруин на PGA Tour Champions.

Следващ турнир: Chubb Classic на 16-18 февруари.

___

КОРН ФЕРИБИТНА ОБИКОЛКА

ВЕЛИКИТЕ БАХАМСКИ EXUMA CLASSIC

Място: Great Exuma, Бахамски острови.

Курс: Sandals Emerald Bay GC. Дължина: 7 027. Номинал: 70.

Награден фонд: $1 милион. Дял на победителя: $180 000.

Телевизия: Няма.

Предишен победител: Чандлър Филипс.

Шампион по точки: Бен Колес.

Следващ седмица: The Bahamas Great Abaco Classic.

___

ДРУГИ ОБИКОЛКИ

Augusta National и USGA и R&A: Шампионат за аматьори в Латинска Америка, Санта Мария GC, Панама Сити. Предишен победител: Матео Фернандес де Оливейра. Телевизия: четвъртък-петък, 14-17 ч. (ESPN2); Събота-неделя от 11 до 14 часа. (ESPN+) Онлайн: https://www.laacgolf.com/

PGA Tour of Australasia: Webex Players Series-Murray River, Cobram Barooga (Old), Barooga, Австралия. Предишен победител: Сара Джейн Смит. Онлайн: https://pga.org.au/schedule/