Топ поставеният Тексас използва доминираща защита, за да преодолее Гонзага и да влезе в Елитната осмица с победа 69-47
AP News | 2024-03-30 | 06:33:19

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Алия Мур имаше 16 точки, 10 борби и шест асистенции, Шейли Гонзалес добави 15 точки , а поставеният на върха Тексас използва задушаваща защита, за да надмине четвъртия поставен Гонзага с 69-47 в петък вечер на регионалния полуфинал на Портланд 4.

Пренебрегван сред другите поставени под номер 1 в турнира на NCAA, Лонгхорнс изглеждаха част от претендент за титлата тази мартенска лудост, спъвайки атаката на Гонзага с висок резултат и вълнувайки Булдогс в ужасна нощ в офанзивния край.

Тексас (33-4) спечели за 15-ти път в 16 мача и никога не улесняваше Булдогс. Техният размер беше твърде голям за Гонзага, за да се справи и защитата на Лонгхорнс задържа Гонзага само до три отбелязани гола от игра и принуди девет топки в едно доминиращо първо полувреме.

Трочка от ъгъл на Шей Хол в последните секунди на полувремето даде преднина на Longhorns от 37-18 на полувремето и Тексас беше на път към първото си участие в Elite Eight от сезон 2021-22.

Не. 3 поставеният щат Северна Каролина, който надмина втория поставен Станфорд, очаква Тексас в неделя на регионален финал. Тексас не е достигал до финалната четворка от 2003 г.

Холе добави 12 точки и Тексас доминираше въпреки тихата вечер от играча на годината от Големите 12 Мадисън Букър. Букър беше забавен от проблеми с фаул през първото полувреме и завърши с шест точки и осем борби за 25 минути.

Ивон Еджим водеше Гонзага (32-4) с 14 точки, но получи първия си фаул 30 секунди след началото на мача и се бореше с проблеми с фаула, преди в крайна сметка да отпадне. Брина Максуел добави 13 точки, но най-печелившият сезон в училищната история за Гонзага завърши с хленчене.

Булдогс вкараха само 26,5% и 47-те точки бяха най-малкото след загубата от Мисисипи в първия кръг на NCAA турнира миналата година, когато Загс успяха да вкарат само 48 точки. Гонзага влезе в играта като най-добрият отбор за стрелба за 3 точки в страната с 40,1%, но отиде 4 от 22 отвъд линията за 3 точки, като повечето от техните изгледи бяха предизвикани от размера на състава на Longhorns. Периметърното комбо на Gonzaga от Kayleigh и Kaylynne Truong беше комбинирано 3 от 18 стрелби и 1 от 12 на 3s.

Гонзага се стремеше към второто си участие в Elite Eight в историята на училището и за първи път от 2011 г.

Гонзага направи един удар през третата четвърт, намалявайки преднината от 21 точки до 12, но третото 3- на Гонзалес показалецът върна преднината до 15 и тя се върна до 21 до края на тримесечието.