Траоре отвътре, Сондърс отвън води № 20 BYU до победа с 87-73 над UCF в турнира Big 12
AP News | 2024-03-13 | 21:17:51

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Фусейни Траоре имаше 14 точки и 10 борби, Ричи Сондърс вкара 11 от неговите 13 точки през второто полувреме и номер 20 на BYU пропиля голяма ранна преднина, преди да се оттегли късно за победа с 87-73 над UCF във втория кръг на турнира Big 12 в сряда.

Dallin Hall също имаше 13 точки, а Тревин Кнел вкара 12 за петия поставен Кугърс (23-9), който удари 14 тройки и се изравни с по-големите Найтс на стъклото, за да продължи напред, за да играе срещу четвъртия поставен и номер 25 Тексас Тех в четвъртфинали в четвъртък.

Дариус Джонсън направи всичко възможно, за да запази UCF жив, като отбеляза шест тройки и отбеляза 32 точки. Но той нямаше много помощ през второто полувреме, когато Найтс (17-15) за кратко намали преднината от ранните 18 точки до само три по средата.

BYU отговори с поредица от 12-0 това му даде необходимото място за дишане, за да влезе в следващия кръг.

Найтс направиха своя дебют в турнира от Големите 12 във вторник, когато преминаха грубо през щата Оклахома. И те все още може би са си поели дъх, когато мачът им от втория кръг дойде, защото Cougars ги прегазиха.

Те откриха първия си турнир в лигата, като отбелязаха първите 14 точки като част от серия 21-3, за да започнат мача.

Успехът на един от продуктивните периметърни отбори на нацията беше подхранван от Тройки заедно с някаква задушаваща защита, която задържа UCF без кош, докато Sellers не реализира игра за три точки около пет минути след края на мача.

Най-накрая Найтс намериха своята опора и въпреки технически фал на тяхната пейка, който даде на BYU няколко безплатни точки, те бавно намалиха изоставането си до 47-38 до полувремето. И когато Кларк се разгорещи, за да започне второто полувреме, а Джонсън удари 3 секунди при последователни притежания, Найтс се приближиха до 59-56 с 13 1/2 минути преди края.

Тук завръщането се провали.

Кугърс започнаха да стигат до фаул линията, Сондърс удари 3 от крилото и отборът на треньора Марк Поуп отприщи серия от 12-0 през следващите четири минути, което върна преднината до 71-56 и ефективно прекратете играта.