Травис Конечни вкара гол от ръка на ръка, докато Филаделфия Флайърс изпревари Калгари Флеймс с 3-2
AP News | 2024-01-06 | 23:34:33

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Травис Конечни скъса равенство в третия период с гол от ръка, а Филаделфия Флайърс спряха четворка -намаление в мача с енергична победа с 3-2 над Калгари Флеймс в събота.

Морган Фрост отбеляза гол и асистенция за Филаделфия, която беше загубила шест от общо седем. Шон Кутюрие също вкара, а Картър Харт направи 22 спасявания.

Конечни, представителят на звездите на Флайърс, стрелна с ръка покрай вратаря на Флеймс Якоб Маркстрьом при откъсване 2:27 в последния период. Това беше неговият най-добър пети гол в НХЛ от къси играчи и номер 21 за сезона като цяло.

Джонатан Юбердо и Макензи Уигър отбелязаха за Калгари, който спечели три поредни победи. Маркстрьом направи 39 спасявания.

Флеймс водеха с 1-0 и 2-1 във втория, но Флайърс се връщаха всеки път.

Фрост стоеше до далечната греда за включване на удар на Шон Уокър в 4:15. Кутюрие отбеляза рикошетен удар на Фрост при 16:06, изравнявайки го на 2 със своя 10-ти за сезона.

Фрост бе изтрит от треньора на Флайърс Джон Торторела за предишния мач на отбора.

Калгари смяташе, че е изравнил мача след шест минути преди края, но голът беше отхвърлен, когато Конър Зари получи свирки за наказание за намеса, защото изхвърли защитника на Флайърс Ник Сийлър на леда.

Играта стана малко накъсана през втория период, тъй като отборите комбинираха 30 минути при дузпи. Имаше битка между двама нападатели от горната линия, Джоел Фараби за Филаделфия и Елиас Линдхолм за Пламъците.

Флайърс празнуваха рождения ден на своя покоен основател, члена на Залата на славата на хокея Ед Снайдер, през целия мач. Присъстваха десетки възпитаници и новият кмет на Филаделфия Черел Л. Паркър пусна церемониалната първа шайба с три от децата на Снайдер, присъстващи на празненствата.

Flames: Завършете пътуване с четири мача в Чикаго в неделя.

Flyers: Домакин на Питсбърг в понеделник.