Треньорът на 49ers Кайл Шанахан преживява 3-то разочарование за Супербоул
AP News | 2024-02-12 | 06:25:18

ЛАС ВЕГАС (AP) — Третото пътуване на треньора Кайл Шанахан до Супербоул завърши точно както първите му две — голямо разочарование след още една провалена късна преднина.

Треньорът на San Francisco 49ers е разработил нападение, което отборите в лигата се опитват да имитират, и има огромно треньорско дърво, което го прави една от най-влиятелните фигури в играта на младата възраст от 44 години.

Той просто няма титла от Super Bowl, след като Сан Франциско пропиля две преднини в края и загуби с 25-22 в продълженията от Kansas City Chiefs в Super Bowl в неделя.

Това следва преднина от 10 точки от 49ers на Шанахан в четвъртата четвърт на Супербоул преди четири години срещу Канзас Сити и още по-голям срив през сезон 2016, когато той беше офанзивен координатор. Соколите изгубиха 25 точки в този мач и загубиха с 34-28 след продължение от Нова Англия.

Това последното може да е най-трудното за поемане, тъй като 49ers имаха най-добрия отбор в лигата през по-голямата част от сезона и изглеждаха готови да осигурят на Шанахан първата му титла.

Но Niners пропиляха преднина от 10 точки през първото полувреме и след това не можаха да задържат две преднини от три точки в края на краищата, което направи Шанахан първият старши треньор, успял да издуха две двуцифрени преднини в Super Bowl .

Неговите 49ers също взривиха преднина от 10 точки в четвъртата четвърт на мача за титлата на NFC 2021 срещу Rams, изравнявайки го с най-голямото двуцифрено преднина за треньор в историята на NFL.

>

Махоумс кара за изравняващ гол от игра в последния 1:53 от регламента и след това печеливш пас за TD към Мекол Хардман в продължението, след като Шанахан избра да вземе топката първи в допълнителната сесия.

Деветките успяха да постигнат гол от полето само на Джейк Муди, когато Крис Джоунс принуди Брок Пърди да хвърли непълен пас на трето и 4 от 9.

Тогава защитата на Сан Франциско не можа да дойде със спиране срещу Mahomes, позволявайки му да реализира както четвърти, така и трети удар с краката си.

След това Mahomes изпрати Niners у дома със загуба, когато намери Mecole Hardman широко отворен, след като фалшифицира формацията в поле за движение и обръщане.

Mahomes и Chiefs вече допуснаха две загуби на Shanahan's 49ers от Super Bowl през последните пет сезона, тъй като династичният франчайз от 1980-те и 90-те вече е изкарал 29 поредни сезона без спечелване на титла.

Сега Шанахан трябва да се надява да последва пътя на баща си, Майк, който загуби първите си три участия в Супербоул – всичките като асистент в Денвър – преди да спечели едно като координатор на 49ers през сезон 1994 г. и обратно до- задни титли за Бронкос през 1997-98.