Треньорът на Dolphins Mike McDaniel се оплаква от решението да остави LB Bradley Chubb на терена до края на загубата
AP News | 2024-01-01 | 02:00:20

БАЛТИМОР (AP) — Маями Dolphins изиграваха последните минути на особено неприятна загуба в неделя, когато нещата вървяха от лошо към по-лошо .

Първата линия на защитата вече беше унизена и победена от Балтимор Рейвънс, когато звездният защитник Брадли Чъб падна на земята, легнал по гръб и неспособен да се движи поради контузия в коляното. Малко по-късно уволненият лидер на отбора беше качен на количка и закаран в тунела.

Треньорът на Делфините Майк Макданиел оплака решението си да задържи Чъб на терена в последните минути на това, което стана 56-19 загуба.

„Погледнато назад, абсолютно не бих го искал там, ако знаех, че ще бъде наранен със сигурност“, каза Макданиел. „Това е известна част от работата, която разбирам напълно. Изобщо не изглежда много умно.“

Въпреки че изглежда малко вероятно шестгодишният професионалист да се върне в игра този сезон, Макданиел направи гримаса и изрази надежда за благоприятна диагноза.

„Все още нямаме информация, за да разберем какво е. Ще можем да разберем (в понеделник)“, каза Макданиел.

Като цяло, това беше ужасен ден за отбор, който възнамеряваше да разстрои Ravens и да спечели първото място в AFC.

„Влязохме в тази игра с големи надежди да играем според стандарта, който искахме“, каза куотърбекът Туа Таговайлоа. „Когато тези стандарти не са изпълнени, това е много разочароващо.“

Делфините изостанаха с 22 точки в началото на третата четвърт, а изнервящият Таговайлоа не можа да навакса изоставането при неравен провал, който попречи на Маями (11-5) да спечели AFC Изток.

В мач между отборите с двата най-добри рекорда в конференцията, Балтимор (13-3) доминира над Делфините, за да спечели сбогом в първия кръг и възможността да играе всеки мач у дома в следсезона, водещ до Супер Bowl.

Ако Маями не може да победи гостуването на Бъфало следващата седмица, Билс ще спечелят титлата на AFC Изток и Делфините ще започнат плейофите при гостуване.

Маями водят с 10- 7 преди Гарваните да започнат серия от 28-3, свързвайки втората и третата четвърт. Миналата година Таговайлоа събра Маями от 35-14 дупка до победа с 42-38.

Но този отбор от Балтимор нямаше да има нищо от това. Не само, че Рейвънс взеха две подавания и завършиха с три сака, но куотърбекът на Балтимор Ламар Джаксън разкъса защитата на Маями с 321 ярда пасове и пет тъчдауна.

Маями все още може да се окаже под номер 2 в AFC, ако победи Бъфало. Делфините не са завършвали на върха в дивизията от 2008 г. насам и изминаха повече от три десетилетия, без да си осигурят място сред първите две.

Но вероятно ще трябва да го направят без Чъб, който има 11 сака отидете със 74 битки, включително шест в неделя преди контузията.

„Искам да поздравя Брадли Чъб“, каза Таговайлоа. „Мислим за теб, братко, и се молим и за теб. Трудно е да гледаш как едно от нашите момчета пада така. Това е жалко.“

Нападението на Маями с най-висок ранг беше без открояващия се широк приемник Джейлън Уодъл и бягащия бек Рахийм Мостърт, като и двамата бяха неактивни поради контузии. Уодъл се класира на второ място в отбора със 72 уловени удара и 1014 ярда, а миналата година той имаше 11 приемания за 171 ярда и две TD при победата на Маями в Балтимор.

Тайрийк Хил имаше шест уловени удара за 76 ярда, но той също пусна определен тъчдаун в задната част на крайната зона.

„Изиграх вероятно един от най-лошите мачове в кариерата си“, каза Хил. „Като лидер на този отбор, просто трябва да го изтрия и да продължа напред.“

В миналогодишния мач между тези отбори Ravens поведоха с 35-14 в четвъртата четвърт. В този резултат резултатът беше 35-13, преди пас за тъчдаун от Таговайлоа към новобранеца Де'Вон Ачане с 13:57 оставащи моменти даде надежда на Маями да събере ново рали. седем игри, за да направи 42-19 при оставащи 9:38.

Таговайлоа беше отстранен с малко повече от четири оставащи минути с възпалено рамо, което той настоя, че не е проблем. В този момент беше доста време Делфините да насочат вниманието си към финала срещу Бъфало, реванш на мач, спечелен от Билс с 48-20 у дома през октомври.

С изключение на това, че защитата остана на терена и Чъб плати цената за игра по време на боклука.