Треньорът на ПСЖ Енрике се оказа прав, тъй като стои твърдо в ерата на силата на играчите
AP News | 2024-04-04 | 14:24:49

ПАРИЖ (AP) — Килиан Мбапе може отново да се окаже на пейката, когато избягалият лидер във френската лига Пари Сен Жермен се изправи срещу падащия Клермон в събота.

Мбапе е голмайстор на лигата с 24 гола, а Клермон има втората най-лоша защита от 18-те отбора от най-високия дивизион с 46 допуснати. Това е златна възможност за Мбапе, водещият голмайстор на ПСЖ за всички времена с 251 гола, да добави към своята сметка.

Но треньорът на ПСЖ Луис Енрике не мисли по този начин.

Неговият приоритет е срещата срещу Барселона следващата седмица в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига на Парк де Пренс.

Енрике показа авторитета си през последните седмици, като поставяше Мбапе на пейката или го изваждаше по време на важни мачове.

Изглеждаше объркващо.

Мбапе беше заменен на полувремето при гостуване на Монако на 1 март при резултат 0-0.

Миналата неделя, Френският нападател не можеше да повярва, когато Енрике го изведе срещу Марсилия в средата на второто полувреме.

Мбапе не беше единственият, който беше зашеметен от дързостта на хода на Енрике.

За някои фенове на ПСЖ беше като светотатство да заменят най-добрия играч на ПСЖ в мач срещу неговия върл враг, още повече с резултатът беше деликатно 1-0 и ПСЖ вече имаше играч по-малко след изгонване.

Ужасеният Мбапе изглежда измърмори нецензурно по адрес на Енрике, докато напускаше подгизналия от дъжд терен, като очевидната обида бързо обиколи социалните мрежи и френските медии светкавично се хванаха за нея.

Енрике изглеждаше невъзмутим, докато Мбапе минаваше покрай него на Stade Velodrome и след това спокойно отхвърляше въпросите на пресконференцията си след мача. Той също се оказа прав, тъй като заместникът на Мбапе, португалският нападател Гонсало Рамос, довърши Марсилия с втория гол на ПСЖ при победата с 2-0.

Ако това е борба за власт между Енрике и Мбапе, което някои французи медиите свързват с напускането на Мбапе през следващия сезон, тогава Енрике е повече от това да се държи добре в ера на огромна играчска сила.

Енрике, бившият треньор на Барселона и Испания, има статистика на своя страна.

ПСЖ няма загуба от началото на ноември и поражение като гост на Милан в груповата фаза на Шампионската лига.

ПСЖ е непобеден в 26 мача, има 12 точки преднина във френската лига, а ротацията на Мбапе също даде резултат.

Четири дни след мача с Монако той вкара и двата гола, когато ПСЖ победи Реал Сосиедад с 2-1 и стигна до четвъртфиналите на Шампионската лига.

Три дни след смяната си срещу Марсилия той отбеляза гол тъй като ПСЖ победи Рен с 1-0, за да стигне до финала за Купата на Франция, като общият му резултат достигна 39 в общо 39 мача през този сезон.

Ако Енрике даде почивка на Мбапе срещу Клермон, това може да е просто, за да го направи повече гладен за Барселона.