Треньорът на Тимбъруулвс Крис Финч не се чувства добре, отсъства от гостуването на Минесота в Кливланд
AP News | 2024-03-09 | 03:08:18

КЛИВЛАНД (АП) — Треньорът на Минесота Тимбъруулвс Крис Финч отсъства от мача срещу Кавалиърс в петък, защото не се чувства добре.

Финч се срещна с репортери около 90 минути преди съобщението, докато Тимбъруулвс се подготвяха да играят за втора поредна вечер след победата в Индиана в четвъртък. Финч не спомена никакви здравословни проблеми, но каза, че отборът е пристигнал късно след краткия полет от Индианаполис.

Екипът за връзки с медиите каза, че Финч ще излезе пет минути преди началото на мача. Нямаше други незабавни подробности.

Асистентът Мика Нори замени Финч, който е в своя четвърти сезон с водещия в Западната конференция Тимбъруулвс. Минесота е 44-19 и има най-добрия рекорд (21-11) в НБА.

54-годишният Финч е сред най-добрите претенденти за треньор на годината.

Timberwolves имат натоварен график напоследък. Те са играли мачове в последователни вечери четири пъти, откакто почивката им за мача на звездите приключи на 23 февруари.