Третият хоумрън на Мелендес от серия издига Роялс над Уайт Сокс с 5-3 за победа в 4 мача
AP News | 2024-04-07 | 23:08:18

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — MJ Melendez отбеляза третия си хоумрън от серията, два ръна в седми ининг от три ръна, докато Канзас Сити Роялс се събраха, за да победят Чикаго Уайт Сокс с 5-3 в неделя за четири мача.

Чикаго прекрати серия от 19 ининга без гол в четвъртия и поведе 3-0 в петия удар преди Хънтър Ренроу да направи хоумър с два ръна от титуляра Гарет Кроше.

Мелендес удари хоумър с два ръна в шестия от Дейви Гарсия (0-2) за преднина от 4-3, неговият трети удар напред от поредицата. Мелендес триумфално хвърли бухалка.

Той имаше зелена светлина, сингъл от осем ининга в петък и тайбрек, Хоумър от седми ининг в събота.

Канзас Сити добави рън когато Кайл Исбел достигна до това, което бе отбелязано при попадение в полето, когато реливерът Доминик Леоне не успя да улови хвърлянето към първия от втория бейзмен Ленин Соса.

Джон Шрайбър (1-0) вкара едно попадение седмо и Джеймс МакАртър получи три аута за второто си спасяване, докато Канзас Сити завърши първия си мач от четири мача от 2021 г.

Доминик Флетчър записа дубъл на RBI в четвъртия удар на Алек Марш и вкара в саможертвения удар на Брейдън Шумейк, само третото многократно ининг за сезона за Уайт Сокс.

Уайт Сокс: RHP Triston McKenzie (0-1, 10.80 ERA) започва за Кливланд в първата серия от понеделник срещу гостуващия Чикаго.

Royals: LHP Cole Ragans (0-1, 1.46 ERA) започва Серията във вторник в Хюстън.