Третият поставен Орегон Стейт изостава рано, но дърпа напред за победа със 73-51 над номер 14 Източен Вашингтон
AP News | 2024-03-23 | 04:16:33

КОРВАЛИС, Орегон (AP) — Рейгън Биърс имаше 19 точки и девет борби, преди да бъде наранена в края на третата четвърт и третият поставен Орегон Стейт напреднаха във втория кръг на женския NCAA турнир с победа със 73-51 над номер 14 Източен Вашингтон в петък вечер.

Орегон Стейт (25-7) ще играе срещу победителя от късния мач в петък между шестия поставен Небраска и номер 11 Тексас A&M. Победителят от играта в неделя ще се отправи към Sweet Sixteen в Олбъни, Ню Йорк.

Биърс, която отбелязваше средно 17,7 точки и 10,4 борби този сезон, падна на корта след изтичане на времето през третата четвърт, стискайки десния си глезен и плачейки от болка. Високата 6 фута и 4 нападателка успя да се изправи сама и закуцука към съблекалнята. По-късно тя се върна на пейката, но не игра повече.

Доминика Паурова добави 17 точки за Бобрите, които изоставаха рано, но поеха контрола над играта през втората четвърт и водеха с цели 25 точки пред претъпканата в оранжево облечена домакинска публика.

Джейми Лоера имаше 21 точки за Ийгълс (29-6), които спечелиха конферентния турнир Big Sky и спечелиха едва второто си участие в турнира на NCAA.

С победата в първия рунд Орегон Стейт поддържа своя неочакван сезон жив. Миналия сезон Oregon State завърши на 11-то място сред 12-те отбора в лигата и те бяха избрани да завършат на 10-то място този сезон.

Но те завършиха четвърти в натоварения Pac-12, след Станфорд, USC и UCLA, в последния сезон на лигата. Щат Орегон и Щат Вашингтон, двата останали отбора на Pac-12, след като конференцията се разпадна при пренареждане миналото лято, ще се състезават през следващия сезон в Конференцията на Западния бряг.

В последния турнир Pac-12 Орегон Стейт падна от Станфорд с 66-57 на полуфиналите.

Бобрите правят общо 13-то участие и осмо под ръководството на треньор Скот Рюк. Те достигнаха Финалната четворка през 2016 г., същата година, когато спечелиха турнира на конференцията.

Източен Вашингтон прави едва второто си участие в турнира и първо от 1987 г. насам. Ийгълс спечелиха автоматична оферта с победа над Северна Аризона във финала на турнира Big Sky.

Loera, играчът на годината на Big Sky, беше сила от самото начало. Нейното обратно подреждане даде преднина на Eagles с 11-8 в първата четвърт. Ийгълс разтегнаха лиса до 18-10.

В един момент Джейдия Мартин блокира 6-футовия и 4-битов Биърс и резервната скамейка на Източен Вашингтон размаха пръсти.

Бобрите затвориха разликата през втората четвърт, изравнявайки играта на 20 при наказателни удари на Тимеа Гардинър, преди да излязат напред с 3 точки на Доминика Паурова.

Поставянето на Паурова завърши серия от 18-2, която доведе Бобрите до 28-20. Орегон Стейт водеше с цели 13 точки до края на пътя за преднина от 39-27 на полувремето.