Тревър Сиемиан ще започне за Джетс срещу Командърс, като Зак Уилсън не е изчистен от протокола за сътресение
AP News | 2023-12-22 | 18:48:34

ФЛОРХЪМ ПАРК, Ню Джърси (AP) — Тревър Сиемян ще започне като куотърбек за Ню Йорк Джетс в неделя срещу Вашингтон Командърс след Зак Уилсън не е изчистил протокола за сътресение.

Изглежда вероятно 31-годишният Сиемиан ще бъде центриран, след като Уилсън не участва в първите две тренировки за преминаване тази седмица.

Brett Rypien ще служи като резервно копие на Siemian срещу Washington в мач от 32-ата ранглиста атака на Jets срещу най-лошата защита на Commanders в NFL.

Робърт Салех каза в петък, че Арън Роджърс няма да бъде определен за спешен куотърбек №3. Роджърс беше активиран от резервата за контузени в сряда, за да продължи да тренира по време на рехабилитацията си от разкъсано ахилесово сухожилие. Той няма да играе отново в мач до следващия сезон.

Уилсън се контузи в първото полувреме на загубата на Джетс с 30-0 в Маями миналата неделя, преди Сиемиан да го замени. Уилсън, който беше уволняван четири пъти, беше прегледан за кратко в медицинската палатка в началото на мача и продължи да играе до напускането малко преди полувремето.

Салех каза, че Уилсън все още има шанс да играе в следващия мач на Джетс в Кливланд следващия четвъртък вечер, но „наистина е предизвикателство, че е мач в четвъртък, така че той трябва да преодолее някои препятствия през уикенда.“

Сиемиан ще бъде четвъртият куотърбек, който започва мач този сезон за Джетс, присъединявайки се към Уилсън (11 мача), Роджърс (един) и Тим Бойл (два). Само един друг път Ню Йорк е стартирал четири QBs за сезон: през 1989 г., когато Кен О'Брайън (12 мача), Тони Ийсън (два), Пат Райън (един) и Кайл Маки (един) се редуваха под центъра.

Това е вторият път, в който Сиемиан ще стартира за Джетс, но за първи път след първоначалния му престой с отбора през 2019 г. Сиемиан загуби последните си шест старта, включително този мач с Джетс. Той имаше 0-4 със Светците през 2021 г. и 0-1 миналия сезон с Чикаго - срещу Ню Йорк.

БЕЛЕЖКИ: FB Ник Баудън, който беше освободен, за да направи място в списъка от 53-ма души на Джетс, беше преподписан в тренировъчния отбор и Салех каза, че може да бъде повишен, за да играе в играта. ... OT Дуейн Браун е под въпрос със заболяване на гърба.