Трей Мърфи III отбеляза 28 точки, докато заменя Сион, докато Пеликанс победиха Кавалиърс със 123-104
AP News | 2023-12-22 | 04:56:20

КЛИВЛАНД (AP) — Трей Мърфи III отбеляза 28 точки, докато стартира на мястото на звездата на Ню Орлиънс Зион Уилямсън — аут поради заболяване – и Пеликанс се отдръпна през второто полувреме, за да победи Кливланд Кавалиърс с недостатъчен персонал със 123-104 в четвъртък вечерта.

Уилямсън не пътува с Пеликанс, които се борят с грип, който се появява път през отбора и засяга няколко други играчи през последните няколко дни. Уилямсън има средно 22 точки.

Мърфи започна за първи път този сезон и помогна да компенсира отсъствието на Уилямсън, като отбеляза шест тройки, докато Пеликанс спечелиха за пети път в шест мача.

Си Джей Макколъм вкара 18 точки, а Брандън Инграм добави 17 за Ню Орлиънс.

Дийн Уейд имаше 20 точки, а Айзък Окоро 16 за Кавс, които играха без своите топ трима реализатори — Донован Мичъл, Дариус Гарланд и Евън Мобли.

Четирикратен участник в Мача на звездите, Мичъл пропусна втория си пореден мач поради заболяване, докато Гарланд (фрактура на челюстта) и Мобли (операция на коляното) се очаква да отсъстват поне до февруари.

Въпреки липсата на играчи през изминалата седмица, Кливланд постигна 3-1 при домакинство от четири мача.

Ню Орлиънс затвори третата четвърт, като отбеляза 14 последователни точки, за да поведе с 94-76 в мача последни 12 минути. Пеликанс увеличиха преднината си до 24 в четвъртия.

Пауза с 14 на полувремето, Кавс останаха близо и дръпнаха в рамките на 80-76 в третото при тройка на Дийн Уейд. Но Пеликанс отговориха с убедителната серия от 14-0, като получиха повечето от кофите си на пасажи или в преход.

Мърфи се разгорещи отвън в края на втората четвърт, като пусна три тройки – една от тях от 10 метра — когато Пеликанс направиха бърз удар 15-3 над крайното 4:16, за да открият преднина от 66-52 на полувремето.

Гардът на Кавалиърс Сам Мерил не вкара 12 минути, след като получи гол най-високите в кариерата си 27 точки, като същевременно направи осем тройки в сряда вечер при победа над Юта. Мерил беше добавен към доклада за контузии по-рано през деня с проблем с китката.

Недрафтираният новобранец на Кавс Крейг Портър-младши имаше рекордни за сезона 11 асистенции.

Пеликанс: Отворете домакинството от пет мача срещу Хюстън в събота вечер.

Кавалиърс: В Чикаго в събота вечер.