Трей Йънг има 40 точки и 13 асистенции, Хоукс изпреварва Уизардс със 130-126
AP News | 2023-12-31 | 01:08:19

ВАШИНГТОН (AP) — Трей Йънг има 40 точки и 13 асистенции, Дежунте Мъри добави 32 точки, а Атланта Хоукс преодоляха бавния старт и петна късна стрелба от фаул, за да победи Вашингтон Уизардс със 130-126 в неделя.

Джейлън Джонсън отбеляза рекордните в кариерата си 24 точки и имаше 13 борби в деня, когато четирима Хоукс завършиха с дабъл-дабъл, за да помогнат на отбора си да остане непобеден срещу Wizards този сезон.

Клинт Капела имаше 11 точки и 17 борби. Садик Бей записа 11 точки и 11 борби.

Атланта изпревари Вашингтон с 58-42 и направи спад от четири мача. Играта се стесни късно само защото Хоукс стреляха лошо от линията за наказателни удари през четвъртата четвърт.

Кайл Кузма вкара 38 точки и вкара седем тройки за Вашингтон, който се опитваше да осигури първите си поредни победи за сезона.

Четири от тройките на Кузма дойдоха през първата четвърт, когато Wizards спринтираха към преднина от 17-4, само за да я върнат преди края на периода.

Дени Адвия имаше 17 точки и 12 борби за Wizards, които завършиха домакинство от четири мача с една победа.

Хоукс поведоха завинаги през втората четвърт и затвориха първото полувреме със серия 18-6.

Вашингтон за кратко стигна до две в третия, преди Мъри да вкара 10 точки, за да помогне на Атланта да отговори с последователност 15-3. Неговият последен кош, тройка от 11-та асистенция на Йънг, увеличи резултата до 98-84 при 1:32 оставащо време в третия.

Хоукс: домакин на Оклахома Сити на Сряда.

Уизардс: Посетете Кливланд в сряда.