Трейл Блейзърс изтриха пасив от 22 точки за победа със 109-04 над Сънс
AP News | 2023-12-20 | 08:33:34

ПОРТЛАНД, Орегон (АП) — ДеАндре Айтън направи дабъл-дабъл от 16 точки и 15 борби, Анфърни Саймънс имаше 23 точки и седем борби , а Портланд Трейл Блейзърс изтриха пасив от 22 точки, за да победят Финикс Сънс със 109-104 във вторник вечерта и прекъснаха поредица от седем загуби.

Финикс загуби за пети път в последните си седем мача . Кевин Дюрант от Финикс поведе всички реализатори с 40 точки при загубата, докато Девин Букър имаше 26 точки и седем асистенции.

Лип на Саймънс с 10,7 секунди до края помогна да се спре късното рали на Финикс, след като Портланд увеличи преднината си до 14 в четвъртото тримесечие.

Джерами Грант също имаше 22 точки за Портланд, докато Малкълм Брогдън имаше 14 точки и четири асистенции от пейката. Брогдън започна второто полувреме на мястото на Шаедън Шарп, който напусна мача с контузия в слабините.

Портланд беше горещ от линията за 3 точки през цялата нощ, правейки 14 от 28 тройки срещу само пет за Финикс.

Друга причина за успеха на Портланд през второто полувреме беше по-добрата грижа за топката. Портланд имаше 11 проиграни топки през първото полувреме, но само шест обърквания след полувремето.

Портланд взе първата си преднина от първата минута на мача при 68-67 с 6:06 до края на третата четвърт. Блейзърс надиграха Финикс с 38-20 през третата четвърт, което им помогна да поведат с 87-81 във финалния фрейм.

Слънцата скочиха до преднина от 36-20 след първата четвърт и увеличиха преднината си до цели 22 през първото полувреме. Защитата на Финикс беше катализаторът за техния успех, тъй като те отбелязаха 23 точки при 17 разигравания на Блейзърс.

Сънс: Играйте в петък срещу Сакраменто Кингс.

Трейл Блейзърс: Приемете Вашингтон Уизардс в четвъртък вечер.