Трейл Блейзърс победиха Спърс със 134-128, за да разделят сета от 2 мача в Портланд
AP News | 2023-12-30 | 07:56:19

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джерами Грант и Малкълм Брогдън отбелязаха по 27 точки и Портланд Трейл Блейзърс се възползваха от звездата новобранец на Сан Антонио Отсъствието на Виктор Уембаняма, за да победи Спърс със 134-128 в петък вечер за разделяне в сета от две игри.

Уембаняма почива през втората вечер от двубой, след като новобранецът превъртя глезен по-рано този месец. Той имаше 30 точки в четвъртък вечерта при победата на Сан Антонио със 118-105.

Брогдън имаше и седем асистенции. Джабари Уокър отбеляза рекордните за кариерата си 24 точки, а новобранецът Скуут Хендерсън добави 21 точки, 11 асистенции и седем борби.

Келдън Джонсън вкара 27 точки за Сан Антонио.

След като Трейл Блейзърс поведоха с 26, Спърс намалиха до пет в последните секунди. Портланд беше 16 от 27 от 3 точки, докато Сан Антонио беше 14 от 33.

През първото полувреме Грант вкара 20 точки, а Хендерсън имаше 11 точки и седем асистенции, за да помогне на Портланд да поведе със 71-56. Портланд вкара 14 точки след 11 проиграни топки през полувремето. Сан Антонио намали резултата до 104-94, насочвайки се към четвъртия.

Трейл Блейзърс също останаха без ключови играчи, пропускайки водещия голмайстор Анфърни Симонс за втори пореден мач поради заболяване.

Спърс: домакин на Бостън в неделя вечер.

Трейл Блейзърс: във Финикс в понеделник вечер.