Трейл Блейзърс слагат край на пропуска от 9 мача, като побеждават Гризлис със 122-92
AP News | 2024-03-02 | 05:40:19

МЕМФИС, Тенеси (АП) — Далано Бантън отбеляза най-високите за сезона 19 точки, Джабари Уокър също имаше 19 точки и девет борби и Портланд Трейл Блейзърс се захванаха с девет мача, като победиха Мемфис Гризлис със 122-92 в петък вечерта.

Дуоп Рийт добави 18 точки за Трейл Блейзърс, които водеха през целия мач, като спечелиха едва за втори път на път срещу враг от Западната конференция. Крис Мъри добави 14 за Портланд, който вече е 2-19 срещу Запада на гости.

Джейк ЛаРавия поведе Мемфис с рекорд в кариерата си от 21 точки. Ламар Стивънс вкара 19 точки, а Г. Дж. Джаксън завърши с 11, докато Гризлис загубиха третата си поредна загуба и 12-та в последните си 14.

Мачът беше първият мач между отборите. Играят отново събота вечер.

Портланд започна второто полувреме със серия 11-4, грабвайки първата двуцифрена преднина в мача и в крайна сметка я увеличи до 16 точки близо до средата на третата четвърт. Рийт и Мъри отбелязаха по девет точки, докато Портланд натрупа предимство.

Трейл Блейзърс стреляха със 79% през третото тримесечие, включително 5 от 7 извън дъгата, увеличавайки предимството до 19, влизайки в четвъртото - водеща позиция, която Портланд никога не отстъпваше.

И двата отбора са затънали близо дъното на Западната конференция и справяне с контузии, които са повлияли на съставите им. И техните рекорди.

Моузес Браун, който не беше играл, откакто претърпя операция на лявата китка на 9 януари, се завърна и Трейл Блейзърс захраниха 7-футовия център през втората четвърт. Той завърши със седем точки, като уцели и трите си удара.

Нито един отбор не успя да създаде двуцифрен аванс през първото полувреме, тъй като и двата стреляха под 45%. Мемфис беше възпрепятстван от дузина проиграни топки през първото полувреме, което допринесе за преднина от 51-45 за Портланд на паузата.