Трипъл-дабъл на Адетокумбо помага на Бъкс да се оттеглят късно за победа със 122-113 над Пистънс
AP News | 2024-01-23 | 04:57:03

ДЕТРОЙТ (AP) — Янис Адетокумбо направи трипъл-дабъл, а Крис Мидълтън добави 26 точки, докато Милуоки Бъкс се отдръпнаха късно и победиха Детройт Пистънс 122-113 в понеделник вечер.

Антетокумбо завърши с 31 точки, 17 борби и 10 асистенции, като Бъкс спечелиха за пети път в шест мача. Брук Лопес завърши с 15 точки и 11 борби.

Маркъс Сасър поведе Пистънс с 23 точки, а другият резерва Айзая Стюарт имаше 19 точки и 8 борби. Джейдън Айви поведе титулярите със 17 точки, когато Детройт загуби от Милуоки за втори път в рамките на три вечери.

Тройката на Лопес поведе Милуоки със 110-109 при 4:59 преди края, а Адетокумбо увеличи преднината до три точки от линията за наказателно хвърляне, преди тройката на Малик Бийзли да направи 117-111 при 3:30 до края .

Детройт се бореше в нападение и тройка на Мидълтън направи серия от 15-2 и преднина от 11 точки на Милуоки.

Милуоки водеше с цели девет точки през третата четвърт, но борбите им от дълга дистанция задържаха Пистънс в играта. Бъкс бяха 3 за 13 от дистанция от 3 точки в четвъртината и завършиха периода с преднина от 89-85.

Детройт поведе с 96-95 след пробив от Маркъс Сасър с 9:24 да играят и той и Айви продължиха да бележат голове над постовете на Милуоки.

Милуоки удари 3 от 17 опита за 3 точки през първото полувреме и все още водеше с 58-56 зад 13 точки от Адетокумбо.

Бъкс: домакин на Кливланд Кавалиърс в сряда и четвъртък.

Пистънс: домакин на Шарлът Хорнетс в сряда.