Трипъл-дабъл на Кейтлин Кларк води номер 4 в Айова пред Илинойс, 101-85
AP News | 2024-02-25 | 22:26:04

АЙОВА СИТИ, Айова (AP) — Кейтлин Кларк отбеляза 24 точки по пътя към 16-ия си трипъл-дабъл в кариерата, Хана Стюлке добави 20 и номер 4 Айова победиха Илинойс със 101-85 в неделя.

Кларк имаше 15 борби и 10 асистенции за нейния водещ пети трипъл-дабъл в дивизия I за сезона като Айова (24-4, 13-3 Голямата десетка) се върна от загуба до номер 14 в Индиана. Кларк, водещият реализатор на нацията с 32,1 точки на мач, вкара 6 от 18 от полето, включително 5 от 14 с тройки.

Моли Дейвис имаше 17 точки, а Кейт Мартин имаше 13 за Хокийс. Айова, националният лидер по отбелязани точки в нападение с 91,8 точки на мач, надхвърли границата от 100 точки за девети път този сезон.

Кларк се затрудни с стрелбата си през първото полувреме, но съотборниците й се активизираха. Кларк беше само 2 от 9 от игра, 1 от 7 при тройки, но Хокийс изградиха преднина от 50-34 на полувремето след Дейвис, който имаше 12 точки, и Стюлке, който имаше 10. Айова имаше серия от 10-0 през първата четвърт и серия 12-2 през втората.

Макира Кук вкара 26 точки, за да поведе петима играчи за Илинойс (13-13, 7-9) с двуцифрен брой. Дженезис Брайънт имаше 19 точки, Адалия Маккензи имаше 13, Камил Хоби имаше 12 и Кендъл Бостик имаше 10 точки и 17 борби.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Илинойс: Илини, след домакинска победа над Индиана, изостанаха рано, след като предадоха двете големи серии за първо полувреме на Хокийс. Те започнаха второто полувреме с бърза серия от 7-2, но така и не успяха да достигнат до едноцифрен резултат.

Айова: Хокийс, чиято загуба от 17 точки в Индиана в четвъртък беше най-лошото им поражение за сезона, се възстановиха за да поддържате темпото в класирането на Голямата десетка. Айова има средно 103 точки в четирите мача след загуби този сезон. Hawkeyes са изравнени с Индиана на второ място, един мач зад Охайо Стейт. Айова приема Buckeyes у ​​дома, за да затвори редовния сезон следващата неделя.

Илинойс: В щата Мичиган в четвъртък.

Айова: В Минесота в сряда.