Трипъл-дабъл на Рийвс, тайбрек 3, помага на Лейкърс да победи Бъкс в 2OTs без ЛеБрон Джеймс
AP News | 2024-03-27 | 05:08:32

МИЛУОКИ (AP) — Остин Рийвс имаше трипъл-дабъл и направи 3 точки за тайбрек 37,8 секунди преди края на втория продължение, тъй като Лос Анджелис Лейкърс преодоля отсъствието на ЛеБрон Джеймс и се събра, за да победи Милуоки Бъкс със 128-124 във вторник вечерта.

Рийвс имаше 29 точки, 14 борби и 10 асистенции за 47 минути, когато Лейкърс откриха пътуване от шест мача, като спечелиха четвъртата си поредна победа, въпреки че изоставаха с 19 точки през четвъртата четвърт и никога не водеха в регулацията. Антъни Дейвис даде 34 точки и 23 борби, докато игра 52 минути.

Янис Адетокумбо от Милуоки също направи трипъл-дабъл с 29 точки, рекордни за сезона 21 борби и 11 асистенции. Деймиън Лилард вкара 27, а Малик Бийзли добави 21 за Бъкс.

Джеймс имаше проблем с левия си глезен, който му попречи да бъде на разположение, когато Лейкърс започнаха пътуване от шест мача. Проблемът с глезена също накара Джеймс да отложи победата на Лейкърс със 123-122 над Бъкс на 8 март.

Лейкърс все пак намериха начин да спечелят.

Д'Анджело Ръсел имаше 29 точки, 12 асистенции и седем борби. Руи Хачимура добави 16 точки и 14 борби.

Изтощението и на двата отбора беше очевидно, тъй като никой не отбеляза гол в първите три минути на второто продължение. Лейкърс изостанаха за кратко с две във второто продължение, но дръпнаха напред завинаги при тройка на Рийвс в последната минута.

След като Адетокумбо пропусна два наказателни удара 24,2 секунди преди края, Ръсел отбеляза два наказателни удара, за да направи 126-121 с оставащи 14,7 секунди, Бийзли направи тройка, за да намали преднината на две, но Антонио Дейвис удари две наказателни хвърляния с 1,7 секунди до края, за да подпечата победата.

Лейкърс никога не водеха, докато Спенсър Динуиди не потопи тройка за тайбрека при 2:19 до края в първото продължение. Динуиди беше стрелял 0 за 5 от пода, преди да направи този кош.

Оттам нататък играта вървеше напред-назад.

Милуоки изравни резултата до 111 - всичко с 3 на Бийзли -показател, но Лейкърс си върнаха лидерството след кош на Хачимура.

Лилард беше фаулиран от Рийвс при опит за тройка 41,3 секунди преди края и уцели и трите наказателни удара, за да върне Милуоки напред. След това Рийвс беше фаулиран от Лилард и отбеляза две наказателни удара, докато Лейкърс си върнаха преднината.

Милуоки върна напред след ъглова тройка на Лилард с 13,6 секунди до края, но Ръсел направи фаул и уцели и двата наказателни удара за равенство с 3,1 секунди до края.

Дейвис блокира Лилард при опит за спиране, за да наложи второ продължение.

Милуоки изглеждаше твърдо в контрола през по-голямата част от нощта.

След като джъмпър на Лилард с 8:25 до края даде предимство на Бъкс от 94-75 — съответстващо на най-голямата им преднина в мача — Лейкърс надиграха Бъкс с 26-7 през остатъка от четвъртата четвърт, за да наложат продължение.

Taurean Prince направи фаул след оставащи 43,9 секунди и направи и двете наказателни удара, за да изравни играта. И двата отбора имаха шанс да спечелят в края на четвъртата четвърт, но не можаха да реализират.

Лейкърс: в Мемфис в сряда.

Бъкс: в Ню Орлиънс в четвъртък.