Трипъл-дабълът на ЛеБрон Джеймс издигна Лейкърс над Пеликанс и в реванш с Ню Орлиънс
AP News | 2024-04-14 | 00:32:19

НЮ ОРЛИАНС (АП) — ЛеБрон Джеймс имаше 28 точки, 17 асистенции, 11 борби и пет отнети топки, а Лос Анджелис Лейкърс спечелиха осмия поставен в Западната конференция с победа със 124-108 над Ню Орлиънс в неделя, която изхвърли Пеликанс от желаното място в топ 6.

Антъни Дейвис имаше 30 точки и 11 борби срещу отборът, който го направи първия избор на драфт на НБА през 2012 г., за да помогне за организирането на реванш във вторник вечерта на същата арена в конференцията. Но Дейвис поиска да напусне играта в последните минути и се върна предпазливо към съблекалнята.

Трипъл-дабълът на Джеймс беше неговият пети този сезон и плеймейкърството му помогна за постигането на доминиращо представяне в боя, където Лос Анджелис победи Ню Орлиънс с 68-42.

Остин Рийвс вкара 20 точки, а Д'Анджело Ръсел отбеляза 19 за Лейкърс, които спечелиха осем от последните си 11 мача от редовния сезон.

CJ McCollum вкара 23 за Pelicans, които излизаха от поредица от четири победи на пътя и приветстваха високорезултатното крило Брандън Инграм обратно в състава, само за да паднат направо у дома, докато се опитваха да заключат номер 6 семена и избягване на игра.

Вместо това двубоят напомняше на финала на турнира в рамките на сезона на НБА в Лас Вегас през декември, когато Лейкърс засрамиха Пеликанс със 133-89.

Инграм, който пропусна предишните 12 мача с контузия на ляво коляно, събра 13 точки. Зион Уилямсън записа 12 точки, осем борби и осем асистенции. Хърб Джоунс добави 18 точки за Ню Орлиънс.

След като 3 на Инграм дръпна Пеликанс до 28-24 в първата четвърт, Лейкърс отиде до фаул линията поради очевидна съдийска грешка.

Длъжностното лице Джон Гобъл обяви, че Лос Анджелис по погрешка е бил не бяха дадени наказателни удари при второто нарушение на Пеликанс в последните две минути на периода. Принс направи и двете, които официално се състояха без останало време.

След това Лейкърс откриха втората четвърт с каране на Принс, за да направят 32-24. Обратно подреждане на Джеймс след това предизвика серия от 9-0 до 41-26.

Докато Ню Орлиънс пропусна 14 от първите си 19 от дълбочина, Лейкърс хващаха дълги борби и реализираха в прехода.

Тройката на Рийвс и неговото пробивно забиване дадоха на Лейкърс първите 20- точка преднина при 53-33 по средата на втората четвърт.

Друг Рийвс 3 направи 70-53, резултат, който остана на полувремето след пропуснатия опит на Джеймс за пробив.

Лейкърс откриха третия период с 3 на Рийвс, още два от дълбочина на Ръсел и резко забиване на Дейвис, което направи резултата 83-57.

Още един Russell 3 даде най-голямата преднина на Лейкърс с 91-59.

Това е реванш с по-високи залози на същата арена във вторник вечер , като победителят превзема седмия поставен в плейофите на Западната конференция, докато загубилият е домакин на още един плей-ин мач срещу победителя от мач между деветия поставен Сакраменто Кингс и 10-ия поставен Голдън Стейт Уориърс.