Трочек вкарва 2 гола в мача на Рейнджърс, за да победи Бруинс с 2-1 в OT
AP News | 2023-12-17 | 05:16:34

БОСТЪН (AP) — Винсент Трочек вкара втория си гол в мача 2:03 след продълженията и Ню Йорк Рейнджърс се събраха, за да победят Бостън Бруинс 2-1 в събота вечер в мач между двата най-добри отбора в Източната конференция.

Игор Шестеркин направи 22 спасявания за Рейнджърс, които спечелиха три от последните си четири мача. Ню Йорк е равен с Бостън с 43 точки на върха в конференцията, но Рейнджърс имат още две победи.

Трент Фредерик вкара за Бруинс, а Джереми Суейман спря 31 изстрела. Бостън спечели пет от последните си седем мача.

Трочек изравни с пауърплей гол с китка от слота при 9:10 до края на третия период.

При победителя в играта Артеми Панарин изпрати пас от слота към Трочек близо до лявата страна на гънката, където той го стреля покрай Суейман.

Като част от 100-ия сезон на Бруинс, в който те почитат различни епохи на отбора, те имаха церемония на леда преди мача, за да отбележат това, което нарекоха „Ерата на кофата за обяд“ от 1977-85 г.

Голът на Фредерик, подходящо, се вписва в този тип игра, когато той се насочи силно към мрежата и чукна свободна шайба зад Шестеркин 2:07 във втория период, след като нападателят Джеймс ван Римсдайк изпрати пас от бекхенд от десния кръг.

Фредерик по-късно се би с Джейкъб Труба, след като новобранецът на Бостън Мат Пойтрас напусна леда, предпочитайки дясното му рамо след удар в дъските от Ерик Густафсон.

Звездата на Бостън Дейвид Пастрнак получи 5-минутно голямо наказание и неправилно поведение за игра за качване на Райън Линдгрен.

Бруинс унищожиха 3-минутна силова игра, като Суейман направи спиране с дясното рамо на Китката на Trocheck от слота.

Преди мача Рей Бурк, член на Залата на славата, бутна Норманд Левей на леда с неговата инвалидна количка и бившият нападател — с помощта на съотборниците си Рик Мидълтън и Тери О'Райли — се повдигна сам за да изпусне церемониалната първа шайба, предизвиквайки рев от публиката на TD Garden.

Кариерата на Léveillé беше прекъсната, когато той получи мозъчен аневризъм след първия период от игра през 1982 г. във Ванкувър, което го остави неспособен да разходка.

Освен това, по време на тази епоха, О'Райли и Майк Милбъри влязоха на трибуните в Медисън Скуеър Гардън, след като фен удари Стан Джонатан под окото - с това, което Джонатан каза по време на интервю между първия и втори периоди беше „навита програма“ — и грабна пръчката си. Милбъри удари фена с обувка и в събота той излезе на леда, държейки обувка, за радост на феновете.

Бруинс отново бяха без топ защитника Чарли Макавой и топ-6 центъра Павел Зака. И двамата бяха поставени в резерва за контузени в четвъртък. Макавой пропусна четвъртия си пореден мач, а Зака ​​третия.

Рейнджърс: В Торонто във вторник вечер.

Бруинс: Домакин на Минесота във вторник вечер.