Tyrese Samuel, Zyon Pullin носят номер 24 във Флорида при победа с 83-74 над Мисури
AP News | 2024-02-29 | 03:56:34

Гейнсвил, Флорида (AP) — Tyrese Samuel отбеляза най-високите за сезона 28 точки, Zyon Pullin добави 21 и № 24 Флорида никога не изостана при победа с 83-74 над печалния Мисури в сряда вечерта.

Самюел и Пулин отбелязаха 23 от последните 25 точки на отбора, поемайки, след като водещият голмайстор Уолтър Клейтън-младши сгреши с 14 минути до игра.

Gators (20-8, 10-5 Югоизточна конференция) спечелиха за девети път в 11 мача, за да достигнат 20 победи за първи път от сезон 2017-18. Тигрите (8-20, 0-15) загубиха своята 15-та поредна загуба и си гарантираха последно място в лигата, както и 14-ти поставен в турнира на конференцията.

Флорида е във възход от седмици и сега е 2-1 — като единствената загуба е на тогавашния номер. 13 Алабама в продължения миналата седмица – откакто се класира за първи път в двата сезона на треньора Тод Голдън.

Това обаче беше по-близо, отколкото мнозина очакваха. Gators бяха фаворити с 13 1/2 точки, но се оказаха вкопчени в лидерството, след като излязоха равностойни, за да започнат второто полувреме.

Мисури намали двуцифрения дефицит до 55-54, след като Ник Онър направи три наказателни удара с Клейтън на пейката.

Уил Ричард от Флорида отговори с първата си тройка за вечерта, след като пропусна шест от далечно разстояние. Pullin го последва с друга тройка и Gators започнаха да се отдръпват. След това Самюел реализира игра за три точки и направи пауза при последователни притежания. Той завърши с 10 борби.

Пулин и Самуел се активизираха, след като Клейтън седна. Клейтън получи петия си фаул при технически, докато спореше за фаул в защита, отсъден срещу него. Той завърши с 13 точки, пет асистенции и три борби.

Мика Хандлогтен записа 12 точки и 12 борби за Флорида, която спечели седмата си поредна победа у дома и се подобри до 13-1 в О’Конъл Център. Пулин се възстанови от най-лошото си офанзивно попадение за сезона – той отбеляза две точки срещу Вандербилт в събота – и достигна двуцифрен резултат за 27-ми път в 28 мача.

Шон Ийст II поведе Тигрите с 20 точки. Онър добави 18, а Тамар Бейтс, който подпали Gators за 36 точки в първата им среща за сезона, завърши с 15.

Мисури: Тигрите издържаха няколко тежки загуби по време на тяхното занасяне, но те не бяха толкова конкурентни в този. Флорида поведе комфортно през първото полувреме и се отдръпна в отсечката, след като Мизу уплаши за кратко.

Флорида: Gators избегнаха разочарование и предотвратиха това, което би било голям удар за тяхното възобновяване на турнира NCAA. Те са един от малкото отбори в страната, които нямат загуба извън мачовете на Quad 1.

Мисури: домакин на Мисисипи в събота.

Флорида: под номер 18 Южна Каролина в събота.