Уайлд отбеляза 5 пауърплей гола по пътя към победата над Пантерите с 6-4
AP News | 2024-01-20 | 05:24:49

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Кирил Капризов вкара два от петте пауърплей гола на Минесота, Райън Хартман също имаше два гола и Уайлд победи падащите Флорида Пантърс с 6-4 в петък вечерта.

Joel Eriksson Ek и Mats Zuccarello също имаха силни голове за Уайлд. Брок Фабер направи три асистенции, а Мат Болди имаше две. Марк-Андре Фльори спря 10 от 11 удара, с които се сблъска, преди да напусне поради контузия при 9:28 до края на втория период. Филип Густавсон се появи и завърши с 25 спасявания, за да спечели победата.

Аарон Екблад, Ету Луостаринен, Антон Лундел и Густав Форслинг отбелязаха за Флорида, която загуби четвъртата си поредна загуба за първи път този сезон. Пантерите отново бяха без капитана Александър Барков, който пропусна втория си пореден мач заради контузия в долната част на тялото.

Сергей Бобровски беше изтеглен по същото време, когато Фльори напусна, допускайки четири гола при 14 удара. Антъни Столарц направи девет спасявания като облекчение.

Петте позволени гола в пауърплей изравниха рекорда на Пантерите, постигнат три пъти преди това – последният през 2006 г. Също така съвпадна най-много от всеки отбор в НХЛ този сезон; Далас отбеляза пет по пътя към победата над Минесота с 8-3 на 12 ноември.

Сам Райнхарт от Флорида беше задържан извън протокола, прекъсвайки две поредици. Неговата рекордна серия от осем поредни мача с гол във Флорида приключи, както и неговата серия от осем поредни мача с гол на специални отбори. месец, достигайки 5 за 28 с предимство на мъжа над девет игри. Завърши 5 за 6 срещу Пантерите.

Wild: В Каролина в неделя.

Panthers: В Нашвил в понеделник вечер.