UCLA печели 6-та поредна победа, изпреварвайки Колорадо с 64-60 за 8-а победа в 9 мача след загубата в началото
AP News | 2024-02-16 | 06:24:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Себастиан Мак вкара 19 точки и UCLA се съвзе, след като взриви 14 точки, втори -половина преднина, за да победи Колорадо с 64-60 в четвъртък вечерта за шестата си поредна победа.

Бруинс (14-11, 9-5 Pac-12) поеха еднолично притежание на третото място, изпреварвайки бездействащия Орегон с осмата си победа в девет мача от началото на сезона 6-10.

UCLA откри второто полувреме с пет поредни точки за най-голямата си преднина в мача. Но Buffs работиха, за да го изтрият.

Колорадо два пъти изравни мача, първо при забивка на Тристан да Силва и след това при 54-54 при негова тройка.

Мак и Лазар Стефанович комбинираха, за да вкарат девет поредни гола за Бруинс, които водеха с 63-56.

Еди Лампкин-младши и Коди Уилямс вкараха един до друг, оставяйки Колорадо изоставащ с 63-60.

KJ Simpson блокира скачащия на Dylan Andrews извън границите. При оставащи 3 секунди до края на часовника за стрелба Стефанович пропусна тройка пред скамейката на UCLA.

След таймаута на Колорадо да Силва пропусна пас и Стефанович грабна защитния рикошер. След разбъркване Бруинс овладяха задържаната топка.

Бъфовете бяха принудени да направят фаул след таймаут. Стефанович пропусна първия, направи втория и Бруинс продължиха.

Уилямс вкара 18 точки, а Да Силва добави 16 за Бъфалъс (16-9, 7-7). Те изпуснаха две поредни и четири от пет.

Адем Бона имаше 14 точки и седем борби за Бруинс. Андрюс завърши с 13 точки.

Бона имаше 10 точки през полувремето, включително две ключови отигравания. Той блокира J’Vonne Hadley, а Will McClendon грабна защитния рикошет и даде на Bona забивка в другия край. Джулиан Хамънд III обърна топката и Бона заби паса на МакКлендън, за да надмине часовника за удар.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Колорадо: От останалите шест мача на Buffs от редовния сезон, пет са срещу съперници, които са под тях в класирането на лигата. Орегон е единственото училище над тях.

UCLA: Бруинс играят четири от последните си шест мача от редовния сезон у дома. Сред опонентите, идващи в Pauley Pavilion, са падащият съперник USC и номер 5 Аризона.

Колорадо: Гостува в Южна Калифорния в събота.

UCLA: Домакин е на Юта в неделя във втория от трите поредни домакински мача.