UConn № 2 доминира през 2-ро полувреме, открива следсезона, като победи Xavier с 87-60 в четвъртфинала на Големия изток
AP News | 2024-03-14 | 20:41:49

НЮ ЙОРК (AP) — Тристен Нютън и Донован Клингън имаха по 13 точки и седем борби, а номер 2 UConn блесна Ксавие през второто полувреме в четвъртък, откривайки постсезона с 87-60 удар на четвъртфиналите на Големия източен турнир.

Алекс Карабан и Кам Спенсър вкараха по 12 в балансирано представяне на топ поставените Хъски (29 -3), които са спечелили пет поредни игри и 19 от 20. Защитаващите националните шампиони ще играят срещу четвъртия поставен Сетън Хол или поставения под номер 5 Сейнт Джонс в първия полуфинал петък вечер в Медисън Скуеър Гардън.

Ситън Хол донесе на Хъски една от двете им загуби в конференцията през този сезон през декември.

Самсън Джонсън също имаше 12 точки извън пейката, а Големият първокурсник на годината в Изтока Стефон Касъл добави 10 точки и осем борби, за да завърши шестима двуцифрени голмайстори за Кънектикът, търсейки първата си титла от Big East Tournament от 2011 г.

Куинси Оливари вкара 17 точки, а Дезмънд Клод имаше 13 за деветия поставен Ксавие (16-17), който победи поставения под номер 8 Бътлър със 76-72 в първия кръг в сряда.

UConn изостана 10-0 в началото, след което натрупа следващите 13 точки. След като водеха с 34-33 на полувремето, Хъски поеха контрола веднага през второто полувреме, като откриха периода с серии от 9-2 и 21-10, за да натрупат 12 точки резерв с оставащи 9:30.

Те избягаха оттам.

UConn загубиха със 75-60 в Seton Hall в началото на конференцията на 20 декември, преди да надвият Pirates с 91-61 у дома 3 март, за да спечели първата си категорична титла от редовния сезон на Big East от 25 години.

Хъски пометеха два мача от Сейнт Джонс, включително победа със 77-64 в Медисън Скуеър Гардън в началото на февруари.