UConn № 4 се завръща през 2-ро полувреме, за да победи Бътлър с 88-81 зад Карабан и Нютън
AP News | 2024-01-06 | 04:24:06

ИНДИАНАПОЛИС (АП) — Алекс Карабан вкара 20 точки, Тристен Нютън добави 17, а UConn № 4 се върна, за да победи Бътлър 88-81 в петък вечер за третата си поредна победа без контузен център Донован Клинган.

Хъскис (13-2, 3-1 Биг Ийст) изоставаха с 42-35 на полувремето, но стреляха 55% от игра като цяло пред разпродадена тълпа на пътя. Гардът на първокурсника Стефон Касъл завърши с 14 точки и девет борби. Кам Спенсър също вкара 14, включително критична тройка, която направи резултата 83-76 48,1 секунди преди края.

Диджей Дейвис имаше 22 точки, Пиер Брукс II вкара 19, а Джамил Телфорт добави 16 за Булдогс ( 10-5, 1-3), които стреляха 47% и бяха отбити в аут 33-24.

UConn се подобри до 8-0 в сериите за всички времена, които започнаха със среща в мача за шампионата на NCAA през 2011 г.

Кънектикът се върна през второто полувреме със серия 15-4, ограничена от 3 от Карабан, за да продължи напред с 54-50 при оставащи 12:07. Бърз пробив на Hassan Diarra направи 73-65 с 5:21 оставащи, най-голямата преднина на UConn в играта.

UConn: Защитаващите националните шампиони показват потенциала си да бъдат поставени под номер 1 в турнира на NCAA дори в отсъствието на Clingan. Високият 7 фута и 2 второкурсник отбелязва средно 13,9 точки и 6,3 борби на мач, но Хъски показват, че са пълен отбор дори и без него. Допълнителният стартер Самсън Джонсън допринесе с осем точки и шест борда.

Бътлър: Булдогите надхвърлиха очакванията, които някои имаха за тях досега този сезон, но напоследък се борят в защита. По време на серия от три загуби Бътлър е допускал 86,3 точки на игра. И тримата опоненти са стреляли поне 50% от пода.

UConn: Ще играе в сряда вечер в Xavier, който помете сезонната поредица през 2022-23 г.

Бътлър: Ще играе в сряда вечер в No. 7 Marquette, който спечели пет от последните шест срещи.