Ударът на Кайри Ървинг с лява ръка при зумера издигна Мавс над Нъгетс 107-105
AP News | 2024-03-17 | 00:16:18

ДАЛАС (AP) — Кайри Ървинг удари с лява ръка при зумера, като завърши диви финални 26 секунди и даде на Далас Маверикс победа със 107-105 над Денвър Нъгетс в неделя.

Нъгетс се събраха от 13 точки по-малко в средата на четвъртата четвърт и излязоха напред с тройката на Джамал Мъри в тайбрека 26 секунди до края.

Лука Дончич отговори почти веднага на входящия пас след таймаут, удряйки от няколко фута зад дъгата за равенство 105-105.

След като Мъри пропусна удар с лакът в последните секунди, Далас наречен таймаут. Дясната ръка Ървинг пое входящия пас, дриблира с лявата си ръка, докато Никола Йокич го преследваше и нанесе удар от около 20 фута.

Денвър спря серия от пет победи на пътя. Нъгетс спечелиха и петте с двуцифрен резултат, първи в историята на франчайза.

Дончич вкара 37 точки, а Ървинг имаше 24, докато Маверикс (39-29) спечелиха за пети път в шест мача, отговаряйки на 1-5 разтягане.

Далас изравни с Финикс като част от виртуално тристранно равенство със Сакраменто за шестото и последно гарантирано място в плейофите в Западната конференция.

Мъри вкара 23 точки, докато Мавс разочароваха Йокич в снимачен ден 6 от 16. Йокич имаше 16 точки и 11 борби.

Нъгетс: в Минесота във вторник.

Маверикс: в Сан Антонио във вторник.